سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب اله رضا دوست، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان از برنامه‌های اصلی این نهاد است گفت: توانمندسازی اقتصادی مددجویان با اولویت ایجاد شغل پایدار از طریق پرداخت تسهیلات ارزان به آن‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح استعداد سنجی اشتغال در کمیته امداد افزود: طرح استعداد سنجی در میان خانوارهای تحت حمایت اجرا می‌شود و بر اساس این طرح افرادی همچون زنان سرپرست خانوار،‌ فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و یا افرادی که به نحوی توانایی کار داشته باشند شناسایی و بعد از ارائه آموزش‌های مهارتی تسهیلات اشتغال‌زایی به آن‌ها پرداخت می‌شود.
 رضا دوست از اجرای ۱۹۰۰ طرح اشتغال در ۹ ماهه سال جاری توسط مددجویان گیلانی خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها ۴۰ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه ۶۸۳ مورد از این طرح‌های اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، شیلات و دام‌پروری بوده است تصریح کرد: هزار و ۱۸۳ مورد از این طرح‌ها هم در زمینه خدمات و مابقی در بخش صنایع‌دستی و فعالیت‌های صنعتی و معدنی اجراشده است.
وی بابیان اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان مستعد اشتغال‌زایی یکی دیگر از برنامه‌های مهم کمیته امداد برای رسیدن به اشتغال پایدار است افزود: در ۹ ماهه سال جاری ۱۷۰۳ نفر در قالب آموزش‌های مقدماتی و مهارتی، توسعه و پایدارسازی در دوره‌های آموزشی مراکز جهاد دانشگاهی، مرکز تحقیقات کشاورزی، جهاد کشاورزی و آموزشگاه‌های آزاد و مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌اند.
رضا دوست خاطرنشان کرد:‌ سازمان فنی و حرفه‌ای ازجمله سازمان‌هایی است که در امر مهارت‌آموزی مددجویان همکاری تنگاتنگی با کمیته امداد دارد و هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی کسب مهارت و آشنایی مددجویان با مشاغل موردنیاز و استفاده مطلوب از تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان به نظارت بر فرآیند اشتغال توسط این نهاد به مدت سه تا پنج سال بعد از اجرای طرح اشاره کرد و افزود: برای نظارت بر فرآیند اشتغال و پایداری طرح‌های اشتغال، کارشناسان فنی بازدیدهای قبل، حین و بعد از اجرای طرح‌ها را طبق برنامه‌ریزی منظم انجام می‌دهند.
وی بابیان اینکه از افراد علاقه‌مند برای ورود به حوزه اشتغال‌زایی حمایت‌های خوبی انجام می‌شود افزود:‌ ارائه آموزش‌های لازم بدون نیاز به پرداخت هزینه و نظارت‌های فنی قبل، حین و بعد از اجرای طرح و دادن تسهیلات ارزان‌قیمت ازجمله این اقدامات حمایتی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil