سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان، دردر اولین یادواره شهدای سوادآموزی استان گیلان که با حضور دکتر علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران فرهنگی استان برگزار شد، حجت‌الاسلام جمال یاری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تنها راه حفظ انقلاب اسلامی دانست و با بیان اینکه انقلاب اسلامی با رهبری مدبرانه امام(ره) و حضور اقشار مختلف مردم به ثمر رسید، اذعان داشت: شهداء با نثار جان خود نظام اسلامی را پا برجا گذاشتند و عزت و سربلندی ایران را در دنیا محقق کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) «سوادآموزی تنها یک خدمت اجتماعی نیست، بلکه ابزاری حتمی برای ماندن انقلاب است» یادآور شد: تقدیم سه شهید حوزه سوادآموزی استان از افتخارات جاویدان این نهاد انقلابی در راه پاسداشت از ارزش های انقلاب اسلامی است.
وی در ادامه به پیشرفت انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته اشاره و مطرح کرد: با انقلاب اسلامی، یک تحول فرهنگی و معنوی بزرگ اتفاق افتاد که موجب رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، استقلال کشور و حفظ منابع زیرزمینی شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطرنشان کرد: امروزه مسئولانی که در رأس امور قرار دارند همان دانش‌آموزان گذشته‌ هستند ما نیز باید به شیوه‌ای نسل امروز را تربیت کنیم که مسئولیت‌پذیر بوده و آینده‌سازان فردای روشن کشور ایران اسلامی باشند.
حجت‌الاسلام یاری در پایان سخنان خود تصریح کرد: حال که عرصه برای ما مشخص است باید مفاهیم و دستاوردهای دفاع مقدس را برای نسل جوان بازگو کنیم تا آنها نیز آماده دفاع از سنگر علم و دانش باشند و با تمام قوا در راستای اهداف اسلام و انقلاب ایستادگی کنند.
در پایان این مراسم که در دبیرستان شاهد دخترانه حضرت فاطمه الزهراء(س) رشت برگزار شد از خانواده شهدای نهضت سوادآموزی گیلان و چهار دستگاه برتر همکار با نهضت سوادآموزی و اداره برتر آموزش و پرورش در حوزه سوادآموزی استان تجلیل به عمل آمد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil