شنبه 29 تیر 1398

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان ، حجت الاسلام ستار علیزاده روز گذشته (۱۸ دی) در حاشیه دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در اداره اوقاف گیلان در رشت اظهار داشت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم ایجاد تعامل، هماهنگی و هم افزایی هر چه بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی برای خدمات رسانی به مردم اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با جمعیت هلال احمر استان تفاهم نامه ای به مدت ۲ سال منعقد امضا کرده است.

وی افزود: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد ارتباط مناسب و بهره گیری از ظرفیت ها و توان دو دستگاه اوقاف و هلال احمر در راستای تبیین و ترویج فرهنگ وقف و انجام خدمات انسان دوستانه، داوطلبانه و خیرخواهانه در جامعه است.
علیزاده خاطرنشان کرد: توسعه خدمات حمایتی و نیز آموزش‌های همگانی با هدف کاهش اثرات مخاطرات حوادث طبیعی و ... و آسیب های ناشی از آنها از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
وی به تعهدات سازمان اوقاف در این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: مساعدت در راه اندازی و تجهیز خانه‌های هلال در بقاع متبرکه و مساجد سطح استان از مهمترین بندهای این تفاهم نامه است.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، معرفی کارکنان اوقاف گیلان برای شرکت در دوره های آموزشی را از دیگر تعهدات اوقاف استان برشمرد و گفت: براساس این تفاهم نامه اوقاف و امور خیریه گیلان در شناساندن اهداف و فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر همکاری خواهد کرد.
وی اضافه کرد: اداره اوقاف و امور خیریه علاوه بر مشارکت در جلب همکاری عمومی در اجرای پروژه های داوطلبانه و خیرخواهانه، برنامه های منظمی برای اجرای آموزش همگانی در میان خانواده‌ها به عنوان گروه‌های مرجع و گروه‌های وابسته به اوقاف برنامه ریزی و اجرا می‌کند.
علیزاده اظهار کرد: معرفی و برنامه ریزی برای تشکیل تیم های ویژه در زمان حوادث به عنوان امداگر و عضو داوطلب در قالب خانه‌های هلال از دیگر تعهدات اوقاف گیلان در این تفاهم نامه است.
وی گفت: براساس این تفاهم نامه اوقاف گیلان از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در زمینه توسعه و ترویج وقف و امور انسان دوستانه هلال احمر گیلان همکاری و حمایت مادی و معنوی خواهد داشت.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، تثبیت مالکیت موقوفات را از مهمترین ماموریت‌های سازمان اوقاف و ادارات اوقاف سراسر کشور برشمرد و گفت: همکاری دو طرف تفاهم نامه در احیا موقوفات، تثبیت مالکیت موقوفات و اجرای نیات واقفین و احقاق حقوق موقوفات تحت تولیت جمعیت هلال احمر در سطح استان از مهمترین بندهای تفاهم نامه یاد شده است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil