شنبه 29 تیر 1398

 بارها در واگویه ها و دست نوشته هایمان گفتیم و دانستیم که می دانند آب بندان ها با ویژگی های برجسته اشان می توانند به فرایند توسعه استان رنگ و لعابی چند وجهی ببخشند و بواقع این توانمندی نهفته را باید درمی یافتیم که بالاخره دریافتیم .
اینکه استاندار پس از دوسه سال ریاست دراستان گیلان ماهی را ازآب گرفته ؛اگر چه دیر است و لی تازه است و این نو گرایی برای استان مان بسیار خوب خواهد بود ،چرا که آب بندان ها پر از نشاط زندگی ،پر از روح و روحیه شادی آفرین ،پر از درآمد پایدار و همگرایی و خلاصه هر چه خوبی است در این آب بندانهاست .
شما وقتی بیش از دو هزار آب بندان یا سد کوچولوی طبیعی داشته باشی بجز رفع نگرانی های شالیکاران ، می توانی  ازآن در گردشگری ،پرورش ماهی ،ورزش های آبی،ایستگاههای ورزش همگانی و حتی راه اندازی دهها آلاچیق برای بیتوته فراغت آحاد جامعه مهیا کنی ؛اینها یعنی توانایی در گسترش شادی و جذب یکهویی گردشگر و درآمد سرشار .
البته یادمان باشد که این همه خوبی دل مان را نزند و خیال نکنیم با آماده سازی آب بندان ها کارمان بسامان شده ؛ باید ازهمین الان استانداری به فکر ایجاد جاده دسترسی مناسب و پت و پهن به این آب بندان ها باشد .
این آب بندان ها را هم به هر آدم لاکرداری ندهیم که ثروت ملی بهدر رفته باشد؛ تیمی متشکل از عناصر فرهنگی و ورزشی استان را در کنار آنهایی که ته جیب شان سوراخ نباشد قرار دهیم تا این همگرایی فرهیختگان بشود مدیریت درست و درمون برای امنیت بخشی حضور فراوان گردشگران .
بهروری می خواهم به استاندار گیلان برای این کار جالب و ماندگار یک کارت طلایی بدهم و بگویم که اگر این مهم را به سرانجام رساندی می توانی در باغهای چای هم چنین کاری راانجام دهی؛به این نگاه که بوته های همیشه سبزچای باشد و همه چیز برای پول درآوردن و امنیت روانی بخشیدن به ماندگاری گردشگران و البته حراست از زیست بوم شکننده استان مان .   
                                        
حبیب محمدپور بی بالان

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil