چهارشنبه 1 آبان 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :به نقل از  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، سومین نشست استانی و هفتاد و یکمین نشست کتاب خوان کشور از سلسله نشست‌های طرح ملی«کتا‍‌ب‌خوان» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کتابداران، کتابخوانان و اعضای کتابخانه عمومی شهر خشکبیجار در سالن آمفی تئاتر این کتابخانه برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به رابطه تنگاتنگ و ارتباط مستقیم سرانه مطالعه و توسعه کشور در زمینه های مختلف، مطالعه افراد جامعه را ضامن پیشرفت جامعه عنوان کرد.

امیر محمدپور کتاب را به موجودی زنده تشبیه کرد که نیازمند مطالعه و توجه به آن است و کتاب خوان با مطالعه آن حیاتی دوباره می گیرد.

وی افزود: بسیار خوشحالیم که کتاب خوان امروز در شهرهای کوچک گیلان برگزار می شود و علاقمندان به کتاب می توانند با حضور در این نشست خوانده های خود را به دیگران معرفی کنند.

محمدپور از پيشينه فرهنگي شهر خشكبيجار گفت و يادآور شد: امروز در شهر خشکبیجار که سابقه دیرین فرهنگی و ریشه های تاریخی غنی دارد 12 نفر با ارائه کتابهای خوانده شده خود در این عرصه حضور خواهند داشت.

 

سلسله نشست‌های «کتا‍‌ب‌خوان» به منظور اشتراک ‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود و درآن کتابداران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتابخوانی، به معرفی کتاب‌های موردنظر خود می‌پردازند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil