شنبه 29 تیر 1398

به گزارش پایگاه خبری نودادگیل؛ سرپرست اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس گیلان، با بیان اینکه برخی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار دارند و امکانات اولیه نظیر برق و گاز هم ندارند، گفت: با وجود چنین شرایطی، برای تامین گرمایش کلاس‌های درس مناطق ییلاقی از بخاری‌های نفت سوز یا هیزمی استفاده می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی دکترعلی اوسط اکبری مقدم در گفت‌وگو با ایسنا و برخی از اصحاب رسانه و پایگاههای خبری،با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و وضعیت گرمایشی مدارس عشایری، اظهار کرد:46 مدرسه عشایری با 56 کلاس درس شامل خشتی،چوبی و سنگی در استان داریم که در دستورکار اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان قرار دارند.

سرپرست اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس گیلان،افزود:از این تعداد 4 مدرسه عشایری در املش، 19 مدرسه در ارتفاعات تالش، 14 مدرسه رودسر و رحیم آباد، یک مدرسه در اطاقور، یک مدرسه در رضوانشهر، یک مدرسه در رودبار، دو مدرسه در سیاهکل، یک مدرسه در فومن و سه مدرسه در ماسال قرار دارد.
وی گفت: تامین گرمایش مدارس توسط پکیج، اسپیلت و بخاری‌های تابشی انجام می‌گیرد، البته در برخی مناطق ییلاقی استان با دمای کمتر از 4 درجه اسپیلت جوابگو نیست که یا باید از انرژی‌ پاک خورشیدی یا از موتور برق استفاده شود.
سرپرست اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه تعمیر و بازسازی مدارس خشتی در اولویت قرار دارد، ادامه داد: برخی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار دارند و امکانات اولیه نظیر برق و گاز هم ندارند لذا با توجه به شرایط منطقه، برای تامین گرمایش برخی کلاس‌های درس مناطق ییلاقی از بخاری‌های نفت سوز یا هیزمی استفاده می‌شود.
دکترمقدم یادآور شد: در استان گیلان ۱۴۶ مدرسه عشایری موجود بوده که از این تعداد ۹۱ مدرسه عشایری در حال فعالیت می‌باشند، مابقی مدارس (۵۵مدرسه) بعلت کاهش دانش‌آموز و بحث مهاجرت تعطیل شده‌اند و از ۹۱ مدرسه فعال با توجه به اطلاعات گزارش شده ۴۵ مدرسه در پنج سال گذشته ساماندهی شده که ۴۶ مدرسه از مدارس فعال با توجه به نگرش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مرحله ساماندهی و برنامه ریزی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil