شنبه 10 اسفند 1398

مدیرکل کمیته امداد گیلان در سفر به شهرستان تالش ضمن دیدار با دانشجویان تحت حمایت این شهرستان در همایش دانشجویان گفت: هیچ دانش‌آموز و دانشجوی نیازمندی نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازبماند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره همه دانشجویان شهید گفت: دانشجویان همواره در همه عرصه‌ها با حربه علم و مجاهدت خود نام نیک را برجا گذاشته‌اند و روز دانشجو فرصت مغتنمی است برای قدردانی از همه دانشجویان ایران اسلامی است.
وی با تأکید بر اینکه برای رسیدن به دستاوردهای مهم در عرصه‌های مختلف همچون علم، هسته‌ای، پزشکی و تولید مرهون تلاش‌های بی‌وقفه دانشجویان هستیم افزود: دانشجویی یک مکتب است، مکتبی که برگرفته از تعالیم ناب اسلام محمدی است.
اهرابی یکی از سیاست‌های کمیته امداد را ارائه حمایت‌های تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان عنوان کرد و ادامه داد: تحصیل حق همه فرزندان ایران است و هیچ دانش‌آموز و دانشجوی نیازمندی نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازبماند و کمیته امداد بسته‌های حمایتی برای آن‌ها در نظر گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه در حال حاضر ده هزار ۲۱۱ دانش‌آموز و دو هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان هستند خاطرنشان کرد: در سال جاری ۷۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و یک میلیارد تومان شهریه دانشگاه به دانشجویان تحت حمایت پرداخت‌شده است.
وی با اشاره به نام‌گذاری ۱۶ آذر به‌روز دانشجو تصریح کرد: در دهه ۱۳۲۰ و اوایل دهه ۱۳۳۵، پس از سقوط حکومت رضاشاه پهلوی و ایجاد فضای بازتر، فعالیت‌های سیاسی در بین دانشجویان دانشگاه تهران بسیار افزایش پیدا کرد و در این دوران حزب توده، از نفوذ بسیاری در بین دانشجویان برخوردار بود چنانکه بنا به گزارش‌های مختلف، بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه تهران عضو و یا هوادار این حزب بودند.
 اهرابی افزود: ۱۶ آذر به یاد ۳ دانشجویی است که در اعتراض به دیدار رسمی نیکسون معاون رئیس‌جمهور آمریکا با محمدرضا شاه آن‌هم چندی پس از کودتای ننگین آمریکایی ۲۸ مرداد، توسط رژیم ستم‌شاهی به شهادت رسیدن روز دانشجو نام‌گذاری شد، روز ۱۶ آذر به‌عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت‌شده است.
وی با تأکید بر اینکه دانشجویان باید رشته‌های بدون کاربرد و بدون آینده شغلی را انتخاب نکنند ادامه داد: این‌گونه رشته‌ها توسط کمیته امداد حمایت نمی‌شود و تمرکز بیشتر بر رشته‌های فنی و حرفه‌ای است که دارای بازار کار بوده و فرد را در مسیر توانمندسازی قرار می‌دهد.
مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه از ۲۰۰۱ دانشجو، ۳۴۶ نفر در مقطع کاردانی، ۱۳۸۶ نفر در مقطع کارشناسی، ۱۲۶ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳ نفر در مقطع دکتری،۶۶ نفر به‌صورت ناپیوسته در حال تحصیل هستند گفت: ۶۴ نفر هم دروس حوزوی را می‌گذرانند.
اهرابی پرداخت شهریه دانشجویی و کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی، هزینه ایاب و ذهاب و همچنین کمک‌هزینه تقویت بنیه تحصیلی را از مهم‌ترین خدماتی دانست که به دانشجویان ارائه می‌شود.
وی با اشاره به تحصیل دانشجویان در مقاطع مختلف و در دانشگاه‌های دولتی روزانه و شبانه، آزاد، پیام نور، علمی - کاربردی و غیرانتفاعی افزود: علاوه بر خدمات تحصیلی که به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت ارائه می‌شود خدمات فرهنگی مانند برگزاری اردوهای آموزشی، تربیتی و زیارتی، ارائه بسته‌های فرهنگی، آموزش‌های دینی و اعتقادی نیز برای آن‌ها اجرا می‌شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil