سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، درد انسان معاصر را غربت تنهایی دانست و عنوان کرد: باید خانواده‌ها را منسجم کنیم و سینما جایی است که خانواده‌ها با هم در تعامل خواهند بود و از غم غربت تنهایی رها می‌شوند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی انسان‌ها را به تنهایی کشانده است، افزود: سینما پیونددهنده خانواده‌هاست و انسان در جمع خانواده از حضور در سینما احساس آرامش و لذت می‌کند.

فاضلی خواستار تولیدات فاخر و پرمحتوا در سینما شد و خاطرنشان کرد: اگر هنرمندان و اهالی سینما فیلم‌های فاخر بسارند و فرهنگ تماشای فیلم‌های فاخر نیز در مردم نهادینه شود، قطعا سینما به مامنی برای حضور خانواده‌ها تبدیل می‌شود. استقبال گسترده مردم از اکران فیلم محمد رسول الله(ص) مصداق بازر این فرهنگ‌سازی است.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از تبدیل مجتمع‌های فرهنگی – هنری به «سینماشهر» خبر داد و اضافه کرد: فرهنگ، هویت را می‌سازد و سبک زندگی ما از هویت نشات می‌گیرد لذا اگر می‌خواهیم سبک زندگی ایرانی – اسلامی داشته باشیم، باید فرهنگ ایرانی – اسلامی خودمان را غنی کنیم.

وی بر بازخوانی فرهنگ و هویت ایرانی – اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: جنگ نرم علیه ایران یکی از تهدیدات اصلی فرهنگ ایرانی – اسلامی است لذا یکی از شیوه‌های مقابله با این تهدیدات، بازشناشی و بازخوانی فرهنگی است. در این راستا باید به جمع‌آوری خرده‌فرهنگ‌ها بپردازیم.

فاضلی با اشاره به حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از فعالان عرصه رسوم و سنن بومی گیلان، خاطرنشان کرد: توجه به نمایش‌های سنتی در تئاترهای استان و خرید حمایتی کتاب‌هایی که درباره آداب و رسوم گیلان است، از جمله اولویت‌های این اداره‌کل می‌باشد. همچنین برپایی روز گیلان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز یکی دیگر از برنامه‌های حمایتی بود که با حضور اهالی فرهنگ و هنر استان در تهران برگزار شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil