سه شنبه 1 مرداد 1398

امین افقی گفت: در معاملات هفتگی منتهی به نوزدهم شهریور ماه امسال تالار اختصاصی بورس کالای منطقه آزاد انزلی 2016 تن کالا به ارزش 48 میلیارد و 171 میلیون ریال معامله شد.
وی افزود: کالاهای معامله شده شامل یکهزار و 536 تن استایرن تولیدی پتروشیمی پارس به ارزش 43 میلیارد و 920 میلیون ریال و 480 تن اوره تولیدی پتروشیمی کرمانشاه به ارزش چهار میلیارد و 250میلیون ریال بود.
وی خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی از صاحبان صنایع و تولیدکنندگان فعال در گیلان برای بهره گیری از مزایا، معافیت ها و تسهیلات این منطقه به منظور تأمین مطمئن، کم هزینه تر و بدون واسطه مواد اولیه از طریق تالار اختصاصی بورس کالای منطقه دعوت می کند.
بورس کالای منطقه آزاد انزلی به عنوان نخستین تالار بورس کالای مناطق آزاد کشور، حلقه تکمیل کننده روند طی شده از سوی این سازمان در جهت رونق فضای کسب و کار اقتصادی در محدوده منطقه، از تابستان سال گذشته در منطقه آزاد انزلی شروع به فعالیت کرد.
بالا بردن شفافیت در روند مبادلات تجاری و حذف واسطه های تجاری به منظور ایجاد یک مزیت رقابتی از جمله اهداف ایجاد بورس کالا در این منطقه است.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است ؛ کشورهای حاشیه دریای خزر ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
معافیت مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی ، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه ، آزادی مشارکت سرمایه گذار خارجی تا سقف 100 درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانجات ، فعالیت بورس کالای منطقه ، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده برای کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهمترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راههای مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای CIS ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil