سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان ، خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گیلان افزود:از  16 شهر  بدون طرح جامع و تفصیلی، 6  شهر دارای طرح هادی شهری و 3  شهر نیز در فرایند اجرای طرح هادی شهری قرار دارند.

وی، از اجرای طرح جامع تجدید نظر در 2 شهر رودسر و آستارا و 5 طرح تفصیلی تجدید نظر خبر داد و گفت: امید است مسئولان مرتبط در تسریع انجام فرآیند تهیه و تصویب طرح جامع و تفصیلی شهرهای دارای شرایط، همکاری و تامل را با این اداره کل داشته باشند.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : با توجه به ارزشمند بودن زمین و اراضی کشاورزی در استان گیلان که ثروت ملی محسوب می گردد از اینرو تهیه طرح های جامع و تفصیلی با نگاه مدیریت خردمندانه سرزمین از اهمیت بسزا برخوردار است از این رو ایجاد تعادل در شهر در فضا های سکونت ، کار ، فعالیت و تفریح و... به منظور انسجام بخشی و ارتقاء زندگی کارآمدی و قانونمند کردن ساخت و ساز در شهر با توجه به جمعیت هر شهر ،  نحوه پراکنش جمعیت و استفاده بهینه از عرصه ها به جهت تامین کاربری های عمومی ( سبز ، آموزشی ، درمانی ، ورزشی ، سایر تاسیسات عمومی ، حمل و نقل و ... ) در طرح های جامع و تفصیلی و ضوابط مربوطه لحاظ می گردد.
انشاء  در پایان گفت: توسعه پذیری، نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکن، صنعت، بازرگانی، اداری و کشاورزی و تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی شهری از دیگر مزایای طرح جامع و تفصیلی است.
گفتنی است ، استان گیلان  با جمعیتی افزون بر  2530969  نفر دارای 52  شهر و بیش از 2500  روستا و آبادی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil