یکشنبه 26 خرداد 1398

نگاهی به وضعیت مناطق پیشرو کشور در زمینه نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر حکایت از آن دارد که استان‌های قزوین با برخورداری از 116.54 مگاوات، گیلان با 101.6 مگاوات و نیز فارس با 64.04 مگاوات نیروگاه پاک در صدر جدول استان‌های برخوردار از واحدهای تجدیدپذیر قرار گرفته‌اند.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، ظرفیت نصب شده انرژی‌های تجدیدپذیر کشور تا پایان مهرماه سال جاری به 654 مگاوات رسیده است که بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که در حال حاضر 42 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع بادی، 41 درصد از نوع خورشیدی، 13 درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد نیز از نوع زیست توده است که بسته به موقعیت جغرافیایی، شرایط محیطی مناسب و... این نیروگاه‌ها در نواحی مختلف کشور توسعه پیدا کرده‌اند.

نگاهی به وضعیت مناطق پیشرو کشور در زمینه نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر حاکی از آن است که استان‌های قزوین با برخورداری از 116.54 مگاوات، گیلان با 101.6 مگاوات و نیز فارس با 64.04 مگاوات نیروگاه پاک در صدر جدول استان‌های برخوردار از واحدهای تجدیدپذیر قرار گرفته‌اند.
در زمینه نیروگاه‌های بادی هم اکنون استان قزوین بیشترین ظرفیت نصب شده این واحدها را به خود اختصاص داده است، به طوری که ظرفیت واحدهای بادی این استان به 116.2 مگاوات رسیده است و پس از قزوین نیز استان‌های گیلان و خراسان رضوی هم به ترتیب با دارا بودن 92.26 و 37.18 مگاوات نیروگاه بادی در میان سه استان پیشرو در زمینه نصب واحدهای بادی قرار گرفته‌اند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil