دوشنبه 3 تیر 1398

قائم‌مقام کمیته امداد در سفر به استان گیلان در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل جدید کمیته امداد گیلان، در جمع مدیران، معاونان و رؤسای ستادی و شهرستانی استان بر ادامه خدمت‌رسانی به محرومان تأکید کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید امیر منصور برقعی، قائم‌مقام کمیته امداد بابیان اینکه خدمت‌رسانی در هر جایگاهی به محرومان فرصت مغتنی است گفت: همه انسان‌ها دارای نقاط قوت و ضعف هستند اما می‌توان با تقویت نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف، خلاء ها را پوشش داد و سبب حرکت روبه‌جلو و پیشرفت شد.
وی با اشاره به نیروهای تلاشگر، متعهد و فداکار در کمیته امداد سراسر کشور افزود: در کمیته امداد نیروهای مؤمن و متعهد در حال خدمت‌رسانی هستند و ذات امداد به دلیل وجود چنین نیروهایی نورانی است و هر استان و شهرستانی این‌چنین نیروهایی را در دل خود دارد.
برقعی به همسانی تشابه و تفکر در مجموعه کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: صورت‌مسئله امداد ستیز با فقر و نگرانی در حل مشکل معیشت محرومان است زیرا خداوند متعال هم درآیات قرآن کریم غرابت گرسنگی و دوری از دین را هشدار داده و می‌تواند زمینه‌ساز تضعیف دین باشد.
قائم‌مقام کمیته امداد به حضور مؤثر این نهاد در رفع آلام نیازمندان گفت: شکوفایی خیران با تشویق به اعمال خیر و انبساط ظرفیت وجودی نیکوکاران ازجمله مواردی است که می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات محرومان مؤثر واقع شود.
وی به آثار ارزشمند خدمت به محرومان اشاره کرد و افزود: امداد محل اعتماد مجلس، قوه مجریه و سازمان‌ها است که این پذیرفته شدن از سوی آن‌ها نتیجه روند فعالیت مثبت و مفید این نهاد از ابتدای تأسیس تا امروز است.
برقعی با تأکید بر اینکه کمیته امداد به‌تنهایی قادر به حل همه مشکلات فقرا نیست ادامه داد: هم‌افزایی و همدلی در مجموعه این نهاد و همچنین استفاده از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و نهادها می‌تواند نتایج ارزنده‌ای را به نفع محرومان به دنبال داشته باشد.
وی کمیته امدادرا جلوه‌ای از اندیشه ناب امام خمینی (ره) دانست و تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا اندیشه و تفکر امام راحل که همانا خدمت بی‌منت به فقرا و حل مشکلات آن‌ها است به‌طور کامل اجرایی شود.
 علیرضا محمدی، مدیرکل اسبق کمیته امداد گیلان بابیان اهمیت خدمت‌رسانی به محرومان گفت: باید از حالت شعاری خارج و در مقام عمل به این مهم تمام و کمال بپردازیم.
وی با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌های برون و درون‌سازمانی برای حل مشکلات محرومان بهره بگیریم افزود: یکی از رویکردهای اصلی این نهاد بحث برنامه محور بودن است که باید برای ارائه خدمت بهتر و بیشتر به نیازمندان از آن به نحو شایسته‌تری بهره گرفت.
محمدی به تعامل منطقی برون‌سازمانی این نهاد اشاره کرد و گفت: تعامل سازنده با مسئولان و سازمان‌های ذی‌ربط می‌تواند هم‌افزایی برای کاهش فقر و کمک به محرومان ایجاد کند.
عباس اهرابی ، مدیرکل جدید کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه اساسنامه این نهاد در دستور کار قرار دارد گفت: کار در استان گیلان با توجه به شرایط جغرافیایی و جمعیت سالمندی کمی سخت‌تر از استان‌های دیگر است که با همدلی و همراهی همه مسئولان میسر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد درصدد توانمند کردن خانوارها است افزود: با بهره‌گیری از همه‌وقت و زمان و توان و با هم‌افزایی می‌توانیم به این مهم به‌طور کامل دست پیدا کنیم.
شایسته ذکر است در این مراسم از زحمات علیرضا محمدی قدردانی و عباس اهرابی به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد گیلان معرفی شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil