شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :طهمورث لاهوتی اشکوری دربازدید از شهرک صنعتی لوشان ضمن بررسي  وضعیت زیر ساختی اين مجموعه صنعتي، درخصوص جایگاه و اهمیت شهرک های صنعتی گفت: شهرك هاي صنعتي بعنوان پيشگامان توسعه، عمران و آباداني ،تكيه گاهي امن و مطمئن در ثبات بخشي به توليد داخلي و خودكفايي اقتصادي محسوب مي شوند.

یکی از شهرک های صنعتی مادر در گیلان، شهرک صنعتی لوشان می باشد که با دارا بودن بیش از117 واحد صنعتی فعال و نیمه فعال، نقش تعیین کننده ای در صنعت، تولید و اشتغال استان داشته است. شهرک صنعتی لوشان به علت قرارگیری در مجاورت آزادراه قزوین– رشت و راه آهن، موقعیت استراتژیکی دارد که با راه اندازی خط ریلی می تواند در تجارت نقش سازنده ای داشته باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک بیان داشت: واحدهای تولیدی متناسب با نوع تولیدات و محصولاتی که دارند، با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند که اهم مشکلات آنها را می توان به دغدغه سرمایه در گردش، مشکلات نقدینگی، بدهی ها و معوقات و نیاز مبرم به تسهیلات، نوسانات ارز و به هم ریختن معادلات تجاری برخی واحدهای تولیدی و نبود بازار مناسب برای فروش محصولات اشاره نمود.

طهمورث لاهوتی اشکوری در خصوص وضعیت عرضه محصولات تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی لوشان در داخل و خارج از کشور بیان داشت: خوشبختانه واحدهای شاخص و ممتازی در شهرک صنعتی لوشان فعالیت می کنند که برخی از این واحدها در سطح استان و حتی کشور در صنعت و تولید حرفی برای گفتن دارند. برخی از واحدهای تولیدی، محصولاتشان را به خارج از کشور عرضه می کنند این مهم نشان دهنده صنعت پویا و فعال این شهرستان می باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص اقدامات صورت گرفته در شهرک صنعتی لوشان بیان داشت: شهرک صنعتی لوشان یکی از شهرک های مهم، قدیمی و با سابقه گیلان بوده که شرکت های معتبر و توانمند در آن استقرار دارند. به طور طبع فعالیت در چنین شهرک وسیع و مهمی، کار ارزشمند و خطیری می باشد. خرید ماشین آتش نشانی جهت اطفاء حریق براي شهرک، پروژه لکه گیری آسفالت مسیرهای شهرک صنعتی، رنگ آمیزی جداول و زیباسازی و مواردی از این دست با اعتباری بالغ بر500 میلیون ریال، از جمله اقدامات ما در طول یک سال گذشته بوده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در پایان به توضیح اقدامات صورت گرفته برای کاهش آلایندگی واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین ساماندهی پساب های صنعتی این شهرک پرداخت و بیان داشت: شهرک صنعتی لوشان درواقع شهرک شیمیایی استان می باشد. برای ساماندهی پساب های صنعتی، تصفیه خانه فاضلاب مرکزی لوشان با هزینه ای معادل11 میلیارد ریال در سال88 با ظرفیت 500 متر مکعب فاضلاب با سیستم تلفیقي (هوازی و بی هوازی) جهت پذیرش پساب واحد های صنعتی احداث و افتتاح گردید.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil