یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدرضا جعفري خيرخواه" از شهادت يك نفر از كاركنان يگان امداد شهرستان رشت در راستاي تأمين امنيت اخلاقي به دست عده‌اي از اراذل و اوباش در يكي از بوستان‌هاي اين شهر خبر داد.
سرهنگ خيرخواه ايجاد ناامني، مزاحمت براي شهروندان و ايجاد رعب و وحشت در ميان مردم را خط قرمز نيروي انتظامي دانست و گفت: نيروي انتظامي تحت هيچ شرايطي در مقابله با مخلان نظم و امنيت كوتاه نخواهد آمد و با كساني كه به هر نحو، آسايش شهروندان را به مخاطره بيندازند قاطعانه برخورد خواهد كرد.
وي با اشاره با عزم جدي نيروي انتظامي براي برخورد با هنجارشكنان و مخلان نظم و امنيت عمومي افزود: شب گذشته اكيپي از عوامل يگان امداد شهرستان رشت در حال گشت‌زني و كنترل حوزه استحفاظي، متوجه عربده‌كشي و ايجاد مزاحمت تعدادي جوان براي ديگر شهروندان در يكي از بوستان‌ها مي‌شوند.
سرهنگ خيرخواه افزود: پليس پس از حضور در صحنه، با كنترل اوضاع ضمن دعوت به آرامش، اقدام به متفرق كردن آنها مي‌كند كه با توجه به اينكه اين افراد در وضعيت عادي قرار نداشتند ضمن فحاشي و ناسزاگويي، با كاركنان پليس درگير مي‌شوند و متأسفانه در اين جريان يكي از كاركنان متعهد و پرتلاش يگان امداد شهرستان رشت به نام ستوانيكم حسن پاينده به علت اصابت ضربات چاقو توسط اين عناصر فاسد به شهادت مي‌رسد.
وي شهادت را نقطه متعالي و اوج فداكاري در راه ارزشها دانست و خاطرنشان كرد: پس از اين موضوع، متهم به سرعت، محل جنايت را به مقصدي در خارج از استان ترك مي‌كند كه با اقدام مؤثر عوامل انتظامي و اجراي طرح‌هاي عملياتي، قبل از خروج از استان در ايست و بازرسي‌ شهرستان رودبار دستگير و در تحقيقات اوليه به جرم خود اعتراف مي‌كند.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي گيلان، داشتن محيط زندگي آرام و بدون دغدغه را حق مسلم هر يك از افراد جامعه دانست و افزود: گرفتن حق مظلومان از ظالم و برخورد با مخلان نظم و امنيت، يك وظيفه بسيار خطير و الهي است كه بنا به گواهي تاريخ، نصيب افراد آزاده، متقي و متعهد به ارزش‌ها مي‌شود.
سرهنگ محمدرضا جعفري خيرخواه در پايان ضمن عرض تبريك و تسليت شهادت ستوانيكم "حسن پاينده" خدمت مقام معظم رهبري، خاندان مكرم اين شهيد بزرگوار، خانواده بزرگ نيروي انتظامي و مردم شهيدپرور گيلان گفت: تاريخ مراسم تشييع و به خاك‌سپاري اين آزادمرد سرافراز متعاقباً اطلاع‌رساني خواهد شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil