به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :معاون ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی گیلان  گفت :هدف از سفر معاون رییس جمهور به گیلان را بازدید از بخشی از پروژه های راه استان های قزوین و گیلان عنوان و اظهار کرد : معاون رییس جمهوری به همراه مدیران راه و مشاور پروژه ها از چندین پروژه راه استان بازدید کرد.

محمدرضا نازک کار اضافه کرد : معاون رییس جمهوری روز پنجشنبه از پروژه های محور در حال احداث رحیم آباد به کلاچای قزوین ، باقیمانده آزادراه رشت - قزوین و پروژه راه آهن بازدید کرد.

وی گفت : رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در این بازدیدها در جریان پیشرفت و روند اجرای این پروژه ها قرار گرفت و با تاکید بر حساسیت این پروژه ها بر تسریع اتمام آنها تاکید کرد.

نازک کار با بیان این که معاون رییس جمهوری برای تسریع روند احداث این پروژه ها قول مساعد داد ، تصریح کرد : معاون رییس جمهوری در خصوص پروژه آزاد راه رشت قزوین ، ضمن تاکید بر اتمام بخشی از پروژه تا پایان امسال برای استفاده مردم ؛از اختصاص تمام اعتباری که برای احداث این آزادراه پیش بینی شده بود، خبر داد.

وی یادآورشد : معاون رییس جمهوری همچنین بر تسریع اجرای پروژه راه آهن و به بهره برداری رساندن آنها در زمان معین تاکید کرد.

پروژه محور رحیم آباد، کلاچای، قزوین با طول 150 کیلومتر در حال احداث است که بخشی از آن در گیلان و بخش دیگری از آن در استان قزوین است.

آزادراه رشت - قزوین به طول کلی 137.4 کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال - جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.

11 کیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، هنوز به طور کامل به بهره برداری نرسیده است.

اجرای عملیات آسفالت 900 متر از 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین - رشت بر عهده اداره کل راه و شهرسازی گیلان است، انجام حدود سه کیلومتر آن نیز به پیمانکار واگذار و مقرر شده باقیمانده این مسیر که حدود هفت کیلومتر است، به مناقصه گذاشته شود.