چهارشنبه 26 تیر 1398

این افسانه که گیلانیان آن را عامل بدشگونی و بدبیاری یک فرد و حتی حیوان میدانند ،با آشکار شدنش بواقع هستی افراد و حیوانات را نشانه رفته و اساسا هرگز در قامت و شکل انسان ظاهر نشده است.

پور حیدری یکی از هنرمندان خوش ذوق و محقق در حوزه فولکلور و مراسم آیینی استان گیلان با گلایه از پخش مجموعه تلویزیونی زندگی از نو در سیمای شبکه سراسری ،تحریف این داشته فرهنگی چند هزار ساله را موجب تشویش اذهان زمین ارزیابی کرد و افزود: بدون تردید چنین سو رفتا و خطای راهبردی ای از سازندگان سریال زندگی از نو که با هنرمندی بزرگان پرآوازه ای چون رضا کیانیان ساخته شده،قابل چشم پوشی نیست .
وی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان باید در این باره این گونه کارهای غیرکارشناسی ،واکنش مناسب نشان دهد ،یادآورشد:بهرصورت این الزام وجود دارد که مسئولین فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی استان به این موضوع حساس بوده و فیلم نامه را به نیکویی مورد ارزیابی قرار دهند .
این هنرمند سریال های طنز گیلان با تاکید براین که سیاگالش زدگی بواقع هم راستای جن زدگی است،تصریح کرد: اگر فرد و حیوانی به این مشکل دچار شوند یا دچار اختلال حواس خواهند شد و یا اگر حیوان باشد آن را سر می برند که دیگر حیوانات را دچار مشکل نکند .
بهر روی منزلت و والایی داشته های یک قوم و ملت نباید در سیر زندگی پرتلاطم گذر از سنت به مدرنیته دچار از هم گسیختگی و وازدگی شوند ،چرا که هر قومی هویت خود را از دست دهد در تند باد جهانی شدن از هر جهت آماده پذیرش پدیده های مختلف و حتی بحران فرآیند فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil