سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : فیروز فاضلی در گفتگویی با اشاره به هفته جهانی مسجد اظهار کرد: مسجد از زمان ظهور اسلامی مرکز همدلی و همزبانی بوده است و بسیاری از کارهای عام‌المنفعه مانند دفاع از اسلام از مسجد آغاز می‌شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: مسجد جایگاه اندیشه بوده و به همین دلیل به مسجد، جامع می‌گفتند و جایی بوده که در آن همفکری و همدلی انجام می‌شده است.

فاضلی تصریح کرد: ما به هر میزان نقش مساجد را پررنگ جلوه دهیم می‌توانیم همدلی و همزبانی ملت را با دولت بیشتر به منصه ظهور برسانیم.

وی با بیان اینکه وقتی فردی وارد مسجد می‌شود در اصل وارد یک مکان روحانی شده است، خاطرنشان کرد: هر میزان مناطق روحانی ما پر جمعیت‌تر باشد آسیب‌های اجتماعی نیز کمتر خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: هر قدر مفاهیم انسانی برای ما درونی شود طبیعی است که ناهنجاری‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

فاضلی افزود: جوانی که مسجد برای او ذاتی می‌شود قطعا در روابط خود هم یاد خدا را همیشه با خود به همراه دارد و به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره به تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد، گفت: از علل تاسیس این کانون‌ها در مساجد این است که کارکردهای اصلی مساجد را به آن بازگردانده و فعالیت‌های فرهنگی هنری در آنجا انجام می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: کانون‌های مساجد در جذب مخاطب نقش موثری دارند و باید با ترفندهای مختلف و هنرهای گوناگون و استفاده از روش‌های جدید با حفظ ارزش‌ها، جوانان را جذب مساجد کرده و آموزش دهند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil