جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل،مراسم اهدای جایزه ۲۱۰ هزار یورویی به دکتر بهزاد خارابی در بنیاد یونگ با حضور حدود ۳۰۰ نفر از پروفسورهای رشته‌های مختلف تحقیقات پزشکی آلمان برگزار شد.

دکتر بهزاد خارابی ماسوله پس از دریافت مدرک دکترای ایمونولوژی، در سال 2008 آموزش‌های پیشرفته خود را به عنوان یک متخصص پزشکی در زمینه هماتولوژی و انکولوژی در دانشگاه بوخوم آلمان آغاز کرد.

وی پس از یک سال جذب مؤسسات تحقیقاتی بلژیک و ایالات متحده شد. دکتر خارابی تحت نظارت پروفسور مارکوس موشن در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو هدایت و اجرای کار تحقیقاتی بسیار موفقی بر روی واکنش استرس سلولی (Unfolded Protein Response) را برعهده داشته و دو بار در سال‌های 2012 و 2013 توسط انجمن هماتولوژی امریکا موفق به دریافت جایزه شده است.

دکتر خارابی ماسوله در سال 2014 به آلمان بازگشت و در حال حاضر در بخش هماتولوژی، آنکولوژی و پیوند سلول بنیادی کلینیک دانشگاهی فنی «آخن» مشغول به کار است.

نتایج اولیه تحقیقات این متخصص 34 ساله نشان می‌دهد که سلول‌های بنیادی لوسمیک – سلول‌هایی که مسؤول شکست درمان و در نتیجه عود سرطان خون هستند - وابسته به برخی مکانیسم‌های استرس سلولی و بسیار پیچیده‌اند.

جایزه بنیاد یونگ به این دانشمند جوان کمک می‌کند تا در زمینه تحقیقاتی خود، پروژه‌های جدیدی را به مرحله اجرا درآورد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil