سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : افتتاح خانه یک مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در روستای پیشه ور بخش مرکزی با هزینه کرد حدود 200 میلیون ریال ، یکی از 40 خانه مددجویان قابل افتتاح بخش مرکزی ، در هفته دولت بود. یک خانه بهداشت در روستای آلمان نیز با هزینه کرد 900 میلیون ریال در همین روز به بهره برداری رسید.

در بحث تزریق گاز ، روستاهای گالش محله و گوراب در بخش مرکزی در هفته دولت با صرف اعتبار ده هزار و 885 میلیون ریال دارای گاز شدند که اهالی روستای گوراب با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان رشت ، این مهم را به مرحله بهره برداری رساندند.

شایان ذکر است که بهره برداری مردم شهرستان رشت از گاز ، از میزان 78 درصد به 87 درصد در هفته دولت رسیده که 6500 خانوار راتحت پوشش قرار داده ، همچنین به نسبت متوسط استانی که عدد 76 درصد می باشد ، شهرستان رشت ، دارای جایگاه بسیار خوبی است.

افتتاح دو پروژه از بخش خصوصی شامل سالن جدید غربال colorsorter  و خشک کن برنج اتوماتیک زرین خوشه با صرف اعتبار 7 هزار میلیون ریال در روستای پیربازار و  جایگاه سوخت شعبانی با صرف اعتبار 25 هزار میلیون ریال در روستای فلکده نیز با حضور اعضای ستاد گرامیداشت هفته دولت انجام شد.

 

علاوه بر این امروز در روستای فلکده از  آسفالت شهرک شهید اسدپور و ساختمان دهیاری نیز بهره برداری شد.

 افتتاح خانه فرهنگ ، پیاده روسازی ، لوله گذاری جهت هدایت آبهای سطحی و احداث پل نیز جزو پروژه های قابل افتتاح روستای فلکده در هفته دولت هستند که با صرف اعتبار  سه هزار و 50 میلیون ریال برای شش پروژه نامبرده به بهره برداری رسیدند.

اجرای طرح هادی روستای کتیگر آقاسید شریف با صرف اعتبار 500 میلیون ریال اعتبار نیز امروز به بهره برداری رسید. علاوه بر روستای کتیگر ، طرح هادی روستاهای فلکده ، گالش خیل ، تازه آباد گالش محله ، پیربازار، پس ویشه ، پیرکلاچای ، کماکل ، سوقه و بیجاربنه با صرف اعتبار کلی 28 هزار و 272 میلیون ریال در این هفته به بهره برداری رسیدند.

 استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق برای بار نخست در روستای سقالکسار

همچنین پروژه نیمه تمام آسفالت راه پیشه ور به دافچاه نیز امروز به بهره برداری رسید. در این هفته آسفالت روستاهای سلکی سر، عزیزکیان ، دوآب مردخ ، مبارک آباد ، اسلام آباد ، سقالکسار و احداث پل جنب فرودگاه نیز با هزینه 16 هزار و 247 میلیون ریال به بهره برداری رسیدند.

فرماندار شهرستان رشت در هنگام افتتاح پروژه اسفالت روستای سقالکسار ، با اشاره به توان گردشگرپذیری بالای این روستا گفت: در آینده از پروژه الگویی سقالکسار که در همه ابعاد دارای برنامه است ،  شنیدنیهایی بسیار به گوش خواهد رسید.

وی از روستای سقالکسار به همراه دو روستای دیگر در  سطح استان ، با عنوان روستاهای نمونه نام برد و افزود: با وجود دو روستای مذکور ، در حال حاضر در مبحث توسعه روستایی ، بیشترین کار  ، در روستای سقالکسار انجام شده و با توجه به اعتباراتی که فرمانداری برای این روستا در نظر گرفته و مشارکت دفتر امور روستایی در تامین اعتبار و تامین قیر توسط اداره راه ، سقالکسار به عنوان روستای نمونه گردشگری شناخته شده و در همه ابعاد اجتماعی چون اشتغال و مدیریت پسماند و .... به عنوان روستای الگویی در بحث توسعه روستایی به شمار می رود.

مهدوی افزود: در حال حاضر به دنبال بحث سرمایه گذاری در این روستا هستیم ، چرا که این روستا می تواند حتی در سطح بین الملل نیز مطرح باشد و انشا.... این  کار ارزشمندی که کل مجموعه استان برای آن زحمت کشیده اند ، برای سایر روستاها که همگی بالطبع دارای ظرفیتهای بالای توسعه هستند ، الگویی مناسب تلقی گردد.

وی به تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی برای بار نخست در این روستا اشاره نمود و اذعان داشت: باعث خوشحالی است که بگویم در توسعه این روستا از موضوعات نو و دانش بنیان بهره برده ایم.

قابل ذکر است تعداد کل پروژه های قابل افتتاح در بخش مرکزی شهرستان رشت ، تعداد 40 پروژه با صرف اعتبار 11 میلیارد و 700 میلیون تومان می باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil