شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :فرماندار شهرستان رشت ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب این صندوق ، گفت: گاهی ظرفیتها و توانایی های زیادی در زمینه توسعه وجود دارد اما بدون سرمایه تحقق این مهم ممکن نیست ،رسالت صندوق کارآفرینی نیز در واقع شناسایی این استعدادهاست.

وی ادامه داد: ما به نتیجه فعالیتهای این صندوق در راستای ایجاد اشتغال آسان و کشف استعدادهای بالقوه امیدواریم.

در همین راستا ، پروژه ناحیه صنعتی رشت با صرف هزینه ای بالغ بر 3 هزار میلیون ریال که 500 میلیون ریال آن توسط صندوق کار آفرینی تامین شده بود و تعداد 3 نفر شاغل دائم و کارگاه ساخت صنایع دستی هونام سرام با قابلیت اشتغال 4 نیروی کاری افتتاح شدند.

همچنین کارگاه آموزشی اشتغال و حرفه آموزی نسوان در کانون اصلاح و تربیت استان با اعتباری معادل 5 هزار 650 میلیون ریال افتتاح شد. در این کارگاه حدود 120 نفر از زندانیان زن در مشاغلی چون قالیبافی ، گلیم بافی ، خیاطی و .... مشغول به کارند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به تبعات جبران ناپذیر زندانی شدن هر فرد ، در اجتماع، گفت: آنچه که از سهم ما در برپایی و راه اندازی این کارگاه به شمار می رود، هنوز بسیار اندک و ناچیز است.

وی ادامه داد: تلاش همه مسئولین باید در وهله اول فراهم کردن شرایط جهت جلوگیری از وقوع جرم و در نتیجه زندانی شدن افراد باشد و در گام دوم باید کاری کنیم که تبعات زندانی بودن یک فرد ، دامن اطرافیان را نگیرد.

در پایان امروز ، کارگاه تولید سفال و سرامیک آبان با قابلیت اشتغال حداقل دو نفر به بهره برداری رسید. شایان ذکر است که سهم صندوق کارآفرینی در برپایی این کارگاه ، اعطای وام 500 میلیون ریالی بود.

 

 

 

 

 

 

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil