شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :محمدجواد ظریف روز جمعه در آئین بهره برداری از 515 پروژه مخابراتی استان اصفهان با اشاره به انقلاب ارتباطات در جهان امروز افزود : ارتباطات و اطلاع رسانی در صلح و ثبات جهانی ، تبیین واقعیتها، همزیستی مسالمت آمیز و درک مشترک جوامع انسانی نقشی بی بدیل دارد.
وی تاکید کرد: ما می توانیم با بهره گیری از علوم ارتباطات ، حس نوع دوستی را تقویت ، عزتمندی و جلوه های همزیستی مسالمت آمیز را تبیین و ارزشهای انسانی و هنر ایرانی را به عنوان حرفهای جدید برای جهانیان معرفی کنیم و در ایجاد جهانی عاری از ظلم و تجاوز، سرشار از صلح و آرامش برای همه ملتها نقشی موثر داشته باشیم .
وزیر امور خارجه بااشاره به اینکه به رغم تلاش دشمنان دیوار تصنعی ایران هراسی بسرعت در حال فروپاشی است، تصریح کرد : این رخداد نشان می دهد که عصر انحصار غولهای خبری بر جهان پایان یافته ودر سایه انقلاب ارتباطات، گفت وگوها و بهره گیری از سیستمهای ارتباطی می توان سخن واقعی این نظام، انقلاب، مردم و کشور را به همه دنیا مخابره و واقعیتها را تبیین کرد.
وی اساسی ترین منبع قدرت جمهوری اسلامی ایران را خودباوری وتکیه بر ارزشهای معنوی ذکر و لزوم استفاده از جهان ارتباطات را برای تحکیم این مبانی توصیه کرد.
وزیر امور خارجه برخورداری از زیرساختهای مخابراتی و ارتباطی را یکی از نیازهای اساسی کشور دانست و افزود: تقویت هرچه بیشتر زیرساختهای ارتباطی، حرکتی سازنده و مبنایی برای حضور فعال تر در صحنه جهانی است.
ظریف ر تشریح نقش ارتباطات در سیاست جهان گفت: پیشرفت در عرصه ارتباطات و ایجاد شبکه های ارتباطی گسترده فردی و اجتماعی در جوامع ، مبانی تفکر و محاسبات را در روابط بین الملل تحت تاثیر قرار داده و موجب شده تا همگان از تولیدات علمی، فنی، هنری، سیاسی و اقتصادی که حاصل تلاش بشریت است بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: این تحول، عنصر مردمی را به عنوان متغیری جدید از قدرت وارد معادلات بین المللی کرده و انحصار نابرابر در نظام اطلاع رسانی را در هم شکسته است بگونه ای که هرگفته و رخدادی می تواند همزمان در همه جای دنیا انعکاس داشته باشد لذا در چنین جهانی، رفتارهای سلطه جویانه ، جنگ طلبانه و تجاوزکارانه از دید جهانیان پنهان نمی ماند.
وی با اشاره به جنگ 22 و 33 روزه در غزه و لبنان تصریح کرد: آنچه که رژیم صهیونیستی را مجبور به پایان جنگ کرد، علاوه بر مقاومت مردانه و شجاعانه مردم غزه و لبنان ، اذهان و احساسات ملت های مختلف جهان بود که از طریق امکانات و فناوریهای ارتباطی حاصل شد.
ظریف با بیان اینکه برخورداری و بهره وری از امکانات ارتباطی و مخابراتی ضرورت انکار ناپذیر در دنیای امروز است، یادآوری کرد: در سایه این تحولات است که انحصار غولهای رسانه درهم شکسته وامروز هرانسانی می تواند در گردش اخبار جهانی ایفای نقش کند.
وی با اشاره به فرصتها و چالشهایی که همراه هر پدیده وجود دارد ادامه داد: اگر همه ما فقط متوجه چالش ها شویم بطور قطع فرصت ها را از دست خواهیم داد. ما امروز در ایران حرف برای گفتن داریم و قدرت ایران امروز این است که برای جهان حرف نو می زند.
وی ابراز امیدواری کرد که با پیشرفت و گسترده تر شدن امکانات ارتباطی و دسترسی هرچه بیشتر مردم به این امکانات توان عموم برای مقابله با انحصار رسانه ای و تبیین حقوق ملتها افزایش یابد.
وی از خودباوری به عنوان یادگاری از امام راحل یاد کرد افزود: این موهبت به عنوان سرمایه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده تا حرفهای مهمی برای گفتن داشته باشیم.
وزیر امور خارجه چهارشنبه شب به عنوان نماینده دولت بمنظور افتتاح تعدادی از طرح های عمرانی در هفته دولت وارد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان شد و مورد استقبال مسئولان استان قرار گرفت.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil