سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل، علی داوودی گفت : از این تعداد، دو هزار و 518 نفر اهداکنندگان مستمر، هزار و 281 نفر باسابقه و بقیه برای اولین بار برای اهدای خون اقدام کردند.

وی اظهار داشت: از مجموع اهداکنندگان خون در ماه مبارک رمضان، چهار هزار و 549 نفر مرد و بقیه زن هستند که به مشارکت بیشتر بانوان برای اهدا خون نیاز است.

مدیرکل انتقال خون گیلان خاطر نشان کرد: یک هزار و 623 واحد خون مربوط به شب های قدر امسال است که از این تعداد 872 نفر اهداکنندگان مستمر، 438 نفر باسابقه و بقیه باراولی هستند.

وی بیان داشت: مراکز اهدای خون شهرستان های رشت و لاهیجان در ایام ماه مبارک رمضان در دو شیفت صبح از ساعت هشت تا 14 عصر و شیفت شب از ساعت 19تا 24 فعال است.

وی اظهار داشت: مراکز اهدای خون شهرستان های لنگرود، رودسر ، تالش ، فومن و بندرانزلی نیز در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت هشت صبح تا 14 عصر آماده خدمات رسانی به اهداکنندگان خون است.

وی اظهار داشت: مرکز سیار اهدای خون نیز طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در مساجد و حسینیه های شهرستان های استان آماده ارایه خدمات به اهدا کنندگان روزه دار است.

سالانه به طور میانگین بیش از 80 هزار واحد خون و افزون بر 200 هزار واحد فرآورده های خونی در بیمارستان های استان گیلان توزیع می شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil