سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :فیروز فاضلی طی گفت : سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری آستارا در ششمین روز از هفته دولت با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه کلنگ آغاز ساخت این مجتمع در سال 1377 به زمین خورد، افزود: مجتمع فرهنگی و هنری آستارا به مساحت 3160 مترمربع دارای سالن آمفی تئاتر، اتاق گریم، کارگاه دکور، آرشیو لباس، گالری هنرهای تجسمی و پلاتو است.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری آستارا با ظرفیت 703 صندلی پس از افتتاح به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر استان خواهد بود.

فاضلی گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه قبل از سال 1393 یک هزار و 250 میلیون ریال بود که در سال 93 اعتباری بالغ بر 10 هزار و 917 میلیون ریال برای تکمیل فاز اول آن هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در روز شنبه هفتم شهریور، فاز اول این مجتمع که شامل سالن آمفی تئاتر و اجتماعات، اتاق های گریم، انبار و کارگاه دکور، آرشیو لباس، فضاهای خدماتی تاسیساتی و پشتیبانی به مساحت 2750 مترمربع افتتاح می شود.

این مسوول اضافه کرد: فاز دوم این پروژه نیز با زیر بنای 410 مترمربع شامل گالری هنرهای تجسمی، ورودی اصلی، فضای انتظار، بالکن نمایش، پلاتو نمایش و بوفه با تخصیص اعتبار لازم در آینده به بهره برداری خواهد رسید.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil