جمعه 3 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل، محمدعلی نجفی در دیدار با مدیرکل، معاونین و مدیران تأمین اجتماعی استان به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، یکی از اثرات جمع بندی مذاکرات هسته ای را فروپاشی تحریم های ظالمانه علیه کشورمان خواند و افزود : فضای جدید موجب می شود با استفاده از توانمندی های داخلی و اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر ، بهتر به افقی که برای سال 1404 ترسیم شده ، دست پیدا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت کار بسیار بزرگی بود که در دولت تدبیر و امید انجام شد، ادامه داد: نظام تامین اجتماعی در این موفقیت که موجب کاهش مشکلات مردم شد ، نقش اساسی دارد.

وی بر ضرورت گسترش سرمایه گذاری بخش های خصوصی در قسمت های مختلف استان تأکید و خاطرنشان کرد: تلاش دولت حمایت از سرمایه گذاران بخش های خصوصی است و این انتظار در استان از سازمان هایی مانند تأمین اجتماعی بسیار بالاست.

نجفی به سرمایه گذاری شرکت های وابسته به سازمان تأمین اجتماعی در استان اشاره کرد و افزود : از شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی انتظار می رود در طرح هایی مانند چوکا، نمایشگاه بین المللی استان و شرکت هایی دیگر ورود جدی پیدا کنند تا با ایجاد اشتغال در بهبود فضای کسب و کار استان گام مؤثری برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه علیرغم تهیه زمین، آب، برق و گاز درخصوص پتروشیمی اقدامی صورت نگرفته بود، گفت: با جلسات مختلفی که در تأمین اجتماعی برگزار شد؛ در سفر استانی رییس جمهوری با درخواست اینجانب چهار شرکت بزرگ که یکی از آنها شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی خواهد بود، در اجرای پروژه پتروشیمی لوشان شرکت می کند.

نجفی همچنین به بدهی های معوقه کارفرمایان به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت : تأمین اجتماعی در بخش های اجتماعی و اقتصادی، گام های موثری برداشته و درخصوص بدهی های کارفرمایان کارگروهی تشکیل داده شده تا بدهی ها پرداخت شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی گیلان نیز گفت : تأمین اجتماعی، سازمانی چند وجهی است که نقش مهمی در پایداری و انسجام اجتماعی جامعه عزیز اسلامی ایفا می کند و با 19 نوع خدمت به مردم، یار و یاور دولت در رسیدن به توسعه پایدار است.

جمیل حق پرست با اشاره به آرامش و ثبات ایجاد شده در سازمان تأمین اجتماعی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بیان داشت: یک میلیون و 140 هزار نفر معادل 44 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی افزود : توانستیم با الکترونیکی کردن خدمات 125 هزار بار مراجعه حضوری را کاهش دهیم.

19 تا 25 تیرماه هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

تامین اجتماعی و پاسخگویی، تامین اجتماعی، کارآمدی با خدمات غیرحضوری، تامین اجتماعی، زنان و کرامت خانواده، تامین اجتماعی، همدلی و همزبانی شرکای اجتماعی و اقتصاد مقاومتی، تامین اجتماعی، تلاش، ایثار و خدمات صادقانه، رفاه، سلامت و فرهنگ تامین اجتماعی و تامین اجتماعی، مشارکت ، خلاقیت و بهره وری روزشمار هفته تامین اجتماعی است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil