چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :سلمان شاه محمدی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برگزاری جشنواره حصیر در گیلان خبر داد و اظهار کرد: حصیربافی در گیلان از جمله هنرهای بومی به شمار می آید که هزار و 700 هنرمند استان به آن اشتغال دارد.

وی با بیان اینکه حصیربافی بیشتر در مناطق ساحلی استان رونق بیشتری دارد، افزود:به منظور افزایش خلاقیت و نوآوری در هنرمندان حصیرباف و توسعه فعالیت های آنها، برندسازی این محصول با نام شهرستان بندر انزلی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان دنبال می شود.

این مسئول تصریح کرد:حصیر در مناطق شهرستان بندر انزلی، شمال شهرستان رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه و لنگرود بیش از سایر شهرستان های کشور به چشم می خورد؛ لذا توجه به این هنر کهن موجب احیای آن در عصر کنونی خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به برگزاری جشنواره حصیر در گیلان اشاره کرد و گفت: این جشنواره با هدف فراهم آوردن فضایی برای نمایش محصولات حصیری بصورت متمرکز و آشنایی هنرمندان حصیرباف با یکدیگر برگزار می شود.

شاه محمدی حضور هنرمندان در جشنواره مذکور را موجب افزایش انگیزه در حصیربافان و به دنبال آن افزایش تولیدات با کیفیت دانست و افزود: ترکیب حصیر با مواد طبیعی دیگر در این جشنواره انجام خواهد شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil