جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :دکتر محمود گودرزی در نشست خبری  خود که به مناسبت هفته دولت برگزار کرد، ضمن تبریک این هفته و تشکر از اصحاب رسانه به تشریح بخشی از فعالیت‌های انجام شده توسط وزارت ورزش و جوانان در یک سال و نیم گذشته پرداخت.

وزیر ورزش و جوانان  در پاسخ به سوالی در مورد تفکیک حوزه جوانان از ورزش گفت: تفکیک حوزه جوانان از ورزش به طور کامل منتفی نشده است و این موضوع در هیات دولت مطرح خواهد شد.

اکثریت اعضای کمیسیون اجتماعی دولت با تفکیک حوزه جوانان از ورزش مخالفت کردند و سه پیشنهاد مطرح شد. یکی از آن‌ها ارتقاء جایگاه حوزه جوانان در دولت بود. قرار بود موضوع تفکیک حوزه جوانان از ورزش در جلسه دیروز هیأت دولت مطرح شود؛ اما به علت تعدد موضوعات به یکشنبه هفته آینده موکول شد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: رویکرد عمومی دولت بر عدم تفکیک است علاوه بر آن قرار است وظایف اصلی وزارت ورزش و جوانان احصا و لحاظ شود و مواردی مانند وام که به عهده وزارت ورزش و جوانان نیست از دوش آن برداشته شود.

*نتیجه تغییر در حوزه جوانان ملموس است

دکتر گودرزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان اظهارکرد: آقای گلزاری فرد فاضل و دانشمندی در حوزه کاری خود است اما شرایط به نحوی پیش رفت که معاون ساماندهی امور جوانان تغییر کرد و موجب تغییر نوع نگاه به حوزه جوانان شد. لازم بود معاونی جوان‌تر و کارکشته‌تر در حوزه جوانان در این حوزه فعالیت کند و نتیجه این تغییر در مدت کوتاه ملموس بوده است.

* بحران هویت در جوانان نداریم

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص بحران هویت جوانان گفت: ما به بحران هویت نرسیده‌ایم، هویت به دو دسته هویت فردی و اجتماعی تقسیم‌بندی می‌شود. هویت فردی شامل برداشت فرد از خود و نگاه به اطرافش از جایگاه فردی می‌شود. در هویت فردی رضایتمندی فرد از زندگی، چگونگی زندگی کردن مطرح است.هویت اجتماعی نگاه کلان به جامعه دارد ممکن است جوانان ما تفاوت‌های فردی داشته باشند ولی در هویت جمعی نکات مشترکی دارند چراکه هویت جمعی مربوط به انسجام ملی و تمامیت ارزی است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: بدان‌گونه که بحران هویت در کشورهای دیگر وجود دارد، شاهد آن در کشور خودمان نیستیم ولی در حال گذار از سبک زندگی سنتی به سبک زندگی نسبتا مدرن می‌رویم و در حال تغییر پارادایم هستیم.

* سه پیشنهاد برای بهبود حوزه جوانان دادیم

دکتر گودرزی در خصوص اقداماتش برای بهبود وضعیت حوزه جوانان گفت: ما به دنبال تفکیک این دو حوزه بودیم اما چون این تفکیک محقق نشد، اقدام به مطرح کردن پیشنهاد کردیم. یکی از آنها افزایش سهم جوانان از بودجه وزارت ورزش و جوانان است. اگر دولت با این پیشنهاد موافقت کند، سهم جوانان از بودجه تفکیک می‌شود و افزایش می‌یابد و اگر جوانان به سازمان وابسته‌ای تبدیل شود، اعتبارات خاص خود را خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در زمان فعالیت سازمان ملی جوانان بودجه جوانان 40 میلیارد تومان بود که حدود 32 تا 35 میلیارد تومان آن صرف حقوق و دستمزد کارکنان آن می‌شد و 7 میلیارد تومان باقی می‌ماند. در حال حاضر نیز بودجه حوزه جوانان به همین مقدار است.

* کامل ترین برنامه در حوزه جوانان متعلق به ماست

گودرزی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت جوانان در برنامه ششم توسعه گفت: در جلساتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد، مشخص شد که کامل‌ترین برنامه در حوزه ورزش و جوانان متعلق به ماست.

وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت ساختمان‌های حوزه جوانان در استان‌ها نیز اظهار کرد: استانداری‌ها موفق شدند که خانه‌های جوانان را بازگردانند و در حال حاضر در 31 استان خانه‌های جوانان شکل گرفته است.

* سمن ها افزایش ۹۵ درصدی داشته اند

وی با اشاره به تعداد سمن‌های حوزه جوانان گفت: سمن‌های این حوزه افزایش 95 درصدی داشته است. وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در سال 93 تقدیم دولت شد و به تصویب رسید و باید در صحن دولت نهایی شود تا به مجلس ارائه شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil