جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل:علی ربیعی در سفر به استان گیلان و بازدید از مجتمع صنایع چوب و کاغذ ایران ( چوکا) در رضوانشهر ، با تاکید بر اینکه این مجموعه عظیم صنعتی نیاز به بازسازی دارد، گفت: در کنار امر بازسازی باید تولید نیز در این مجموعه رونق بگیرد و به سودآوری برسد.
وی ادامه داد: مالک اصلی این مجموعه عظیم صنعتی، بازنشستگان عزیز و کارگران زحمت کش هستند و هیچ کسی حق مالکیت اینجا را ندارد.
وی خطاب به مدیر عامل و تصمیم گیران در چوکای رضوانشهر گفت: در اجرای هر سیاستی و برای هر کاری در این مجموعه صنعتی و تولیدی، کارگران را نیز با خود همراه کنید و از نظرات و مشورت های آنان بهره بگیرید.
ربیعی متذکر شد: بدترین موضوع برای قشر کارگر، نا امنی شغلی است و باید به این مهم توجه شود و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استکام تولید داخلی و ضرورت مصرف تولیدات داخل، باید این تولیدات را خریداری و مصرف کنیم و از این رو، متعهد به حمایت از تولیدات چوکا هستیم.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت این مجموعه عظیم صنعتی در زمینه ایجاد خط تولید جدید در آن، باید نسبت به تولید کاغذ پاکت سیمان نیز اقدام شود.
ربیعی افزود: هم اکنون مدیرانی در دولت تدبیر و امید روی کار هستند که افراد پاکدست و لایقی می باشند، تحت هیچ شرایطی خویشاوندسالاری، رفیق سالاری و حزب سالاری در این دولت جایی ندارد.
وی ادامه داد: شرایط اداره کشور بگونه ای است که راهبرد ما بر اساس شایسته گزینی است و رسالت اجتماعی صندوق های بازنشستگی نیز بسیار شفاف است و برای این صندوق ها برنامه داریم.
استاندار گیلان نیز در این نشست با انتقاد از نحوه معرفی مدیرعامل چوکا گفت: در معرفی مدیرعامل این شرکت هیچ مشورتی با استان انجام نشد.
محمدعلی نجفی افزود: برغم عدم هماهنگی در معرفی مدیریت چوکا با استان و با توجه به مشکلاتی که این مجموعه تاکنون داشته؛ از هیچ کمکی دریغ نکرده ایم و با تمام قوت و قدرت از چوکا حمایت کرده ایم.
وی بیان داشت: بیشترین جلسات و وقت مدیران استان گیلان در دولت تدبیر و امید برای موضوع اشتغال بوده و در ارتباط به چوکا نیز تلاش می کنیم احیا شود.
مدیرعامل شرکت چوکای رضوانشهر نیز در این نشست گفت: چوکا در سال 1352 طراحی و در سال 1357 به بهره برداری رسید که 400 هزار هکتار از جنگل های گیلان با ظرفیت سالانه 500 هزار متر مکعب حوزه تأمین چوب و منابع اولیه این کارخانه با هدف تولید 150 هزارتن کاغد در سال بود.
وی بیان کرد: هم اکنون بدلیل وجود مشکلات و عدم فروش کاغذهای تولیدی این واحد صنعتی به میزان 42 میلیارد تومان بدهی آب، برق، گاز و طلبکاران چوب داریم.
وی ادامه داد: خط تولید تخته چند لای چوکا پس از 12 سال توقف، راه اندازی شده که بدلیل فقدان چوب غیر فعال می باشد.
وی با اشاره به وجود کاغذهای تولیدی چوکا در انبارهای این کارخانه گفت: هم اکنون به میزان 20 هزار تن کاغذ در انبارهای کارخانه موجود می باشد و این در حالیست که سال گذشته مجموع تولیدی ما 60 هزار تن بود.
وی با اشاره به لزوم بازسازی بخش های گوناگون این کارخانه گفت: برای بازسازی این مجموعه عظیم صنعتی حدود چهار ماه زمان نیاز داریم که برای این امر نیاز به 400 الی 500 میلیارد ریال منابع مالی می باشد.
شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) در شهرستان رضوانشهر واقع شده است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil