چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل:این اجلاس با حضور 700 میهمان خارجی از 130 کشور و برخی شخصیت های سیاسی و فرهنگی به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.
شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان، نوری المالکی معاون رییس جمهوری عراق، سید عمار حکیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب، سید احمد خاتمی عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا از شرکت کنندگان در این مراسم هستند.
«همبستگی و هم افزایی برای پیشبرد اهداف اسلام» شعار ششمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) است و همزمان با این اجلاس، همایش بین المللی امام سجاد(ع) آغاز می شود.
مجمع جهانی اهل بیت(ع) از سال 69 آغاز به کار کرد و طبق اساسنامه، این مجمع یک موسسه بین المللی مردمی و غیردولتی است که هر چهار سال یک بار با حضور اعضاء از کشورهای مختلف، مجمع عمومی برگزار می کند.
شش کمیسیون شامل کمیسیون های «فرهنگی، تبلیغی و حوزه های علمیه»، «سیاسی، حقوقی و احزاب»، «اقتصادی و رفاهی»، «زنان و خانواده»، «جوانان و دانشگاهیان»، «رسانه ها و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی» در قالب کمیسیون های موضوعی در این همایش فعال است.
همچنین پنج کمیسیون منطقه ای نیز شامل کمیسیون های «شرق و غرب و جنوب آسیای شرقی»، «آسیای میانه و قفقاز و ترکیه»، « کشورهای اروپای شرقی و غربی و آمریکا»، «کشورهای عربی» و «کشورهای آفریقایی» به ارائه راهکارها و برنامه های تخصصی می پردازند.
در این اجلاس قرار است از مقالات برتر تجلیل شود و همچنین شرکت کنندگان در این اجلاس با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند داشت.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil