یکشنبه 26 خرداد 1398

 پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل:بیش از یکسال است که باپایان یافتن مهلت ریاست هیاتهای ورزشی استان ،برخی افراد غیر رسمی درصدد ورود در انتخابات هیاتها ی ورزشی و ایفای نقش قدرت در سایه هستند وخود را نماینده دولت تدبیر وامید در حوزه ورزش معرفی وبه خود اجازه می دهند با هر روشی انتخابات هیاتهای ورزشی را به سمت به اصطلاح موافقان دولت رقم بزنند و از این رو بنظر می رسد شخص اول ورزش استان را نیز در برزخ قرار داده اند وحتی امکان دارد وی را نیز تهدید کرده باشند که اگر باگزینه  ما در چینش اعضای مجمع  مخالفت کنی ،تبعاتی در آینده مدیریتی ات بوقوع خواهد پیوست  .

شنیده ها حکایت دارد که این  افراد با تصدی غیر رسمی و غیر تخصصی در ورزش استان  در ساختار مدیریتی هیاتها ورود کرده وبا شناسایی اندک مخالفین هر هیات و تغییر دراعضای مجمع ،از روشهای غیر اخلاقی ضمن پافشاری  بر انتخاب گزینه های مورد نظرشان ،اوضاع اسفناکی را برای ورزشکاران ،قهرمانان ومربیان آن رشته رقم زده اند .

جالب اینجاست ، افرادی که اکنون خود را منتسب به دولت فعلی می دانند در زمان انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخاباتی چندین کاندیدا ازاحزاب  اصلاح طلب ، اصولگرا ، اعتدال و توسعه و...همزمان فعال بوده تا در این فرایند به هر شکلی به مقاصد شخصی خود دست پیدا کنند وفقط منتظر نتایج انتخابات بوده اند که چه کسی رییس جمهور می شود تا به آن سمت غش کنند و برایشان فرقی نمی کرد چه حزبی وارد میدان شود!

برخی ازاین افراد غیر رسمی در دولت اصولگرایان نیزدریک حوزه اقتصادی ازهیات فوتبال استان گیلان فعالیت داشته  ودر همین راستا تمام قد ازریاست هیات که در ساختاری متفاوت به تخلفات گسترده پرداخته بود تا بحرانی ترین زمان حمایت کرده و  واکنون بدنبال کسب کرسی در هیاتهای ورزشی هستند.

یادمان می آید این باد به پرچمها دردولت قبل ، دور یکی از هیاتهای ورزشی را سیم خوار دار کشیده بودند و با داس وتبر از جایگاه خود محافظت می کردند و الان به فکر بازکردن قفل هیاتهای ورزشی افتاده اند، غافل از اینکه  ورزشی ها آن روزها را فراموش نکرده اند.

خوشبختانه جامعه ورزش گیلان کاملا این افراد را شناسایی کرده اما متأسفانه تعداد اندکی سود جو به دلایل مختلفی چون منفعت طلبی ،کسب شهرت  ،خصومت شخصی ودیده نشدن ، گروهی را تشکیل داده اند ، گروهی که متاسفانه خود را منتسب به دولت فعلی و اصلاحات می داند اما در عمل به دنبال نفوذ در انتخابات هیاتهای ورزشی و تخریب دولت هستند.

این افراد در ورزش پس از آنکه چندین انتخابات هیاتهای استان را با تکیه برروشهای غیراخلاقی و خرج کردن نام دولت تدبیرو امید  پشت سرگذاشتند ،دربرخورد باهیات فوتبال ،پیشکسوتان وبرخی نخبگان جامعه فوتبال را به جان هم انداختند و وقتی موفقیتی حاصل نشد ، ازآن پس به نوشتن مطالبی در رسانه ها ومطبوعات زرد  خطاب به استاندار پرداختند تا وی را وارد میدان کنند که خوشبختانه با واکنشی از سوی دکتر نجفی مواجه نشد.

باور کنید دکتر نجفی استاندار گیلان به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان ودیگر معاونین ایشان ازاین دخل وتصرف ها ودخالتهای غیر تخصصی روحشان خبر ندارد و نمی دانند چه بلایی با دخالتهای این افراد برسرهیاتهای ورزشی گیلان آمده و خواهد آمد.

البته در این بین نفر اول ورزش استان که دوست ندارد به هیچ فرد یا گروهی جواب رد بدهد وهمه را راضی نگه دارد نیز باید نظرات و عقاید این افراد را از همان ابتدا به کارشناسان ورزشی ومعاونت زیر مجموعه خود می سپرد ووقت خود را با این افراد منفعت طلب  تلف نمی کرد چراکه آنها از حسن خلق وی سوءاستفاده های زیادی کرده و از کنار مزیت های ورزش برای خود تیمی در سایه ساخته اند که این نگرش ناصواب حتما در روند مدیریتی ورزش استان تاثیر منفی برجای خواهد گذاشت  .

باید بگوییم انتخاب شخص رییس جمهورودولت تدبیر وامید برخواسته از آرای اکثریت مردم بوده پس باید سعی شود در انتخاباتهای کوچکتر دولت همچون انتخابات هیاتهای ورزشی نیز آرای ماخوذه برگرفته ازنظر اعضای با صلاحیت و نخبه درمجمع انتخابات ورزشی باشد نه اعضای وابسته و منتسب به برخی سیاسیون وغیر ورزشی ها ، چراکه سرانجام  بی اعتمادی ورزشی ها و عامه مخاطبان حوزه ورزش را به ارمغان خواهد آورد.

لذا از مسولان دلسوز این دولت انتظار می رود که به تیم مدیریتی اداره کل ورزش وجوانان و نظرات جامعه ورزش اعتماد بیشتری کرده وبا اینگونه افراد که سعی برتخریب  چهره دولت تدبیر وامید  برای رسیدن به مقاصد شخصی و عقده های قدیمی خود دارند برخورد جدی کنند تا جامعه ورزش آزادانه وبدون دخالت سیاسیون وغیر ورزشی ها  تصمیم خود را روند توسعه ورزش استان اعمال نمایند .

باید یادآور شوم ورود سیاسیون وغیر ورزشی ها به ورزش از دور اول دولت قبل آغاز شد و این روند از آن سالها بنا برمستندات موجود دروزارت ورزش وادارات کل ورزش وجوانان استانها باعث کاهش چشمگیر مرغوبیت مدالها در میادین بین المللی ،برگزاری مسابقات داخلی و معرفی استعدادهای ورزشی در کشور شده است.

تجربه نشان داده در گذشته 95درصداز سیاسیون و80درصداز غیر ورزشی ها وسرمایه گذارانی که وارد هیاتهای ورزشی گیلان شده اند به دلیل سهم خواهی و منفعت طلبی  ناموفق بوده اند وآن رشته ورزشی را به تعطیلی کشانده اند و قهرمانان ونخبگان آن رشته را فراری داده اند.

درحال حاضر نیز بیش از نیمی از روسای 46 هیات ورزشی گیلان را سیاسیون وغیر ورزشی ها تشکیل می دهند که اکثرشان فقط وفقط به دنبال منافع شخصی ،حزبی وحمایت ازیک گروه خاص بجای استفاده از همه ظرفیتهای آن رشته هستند وتنها چیزی که برایشان مهم نیست رشد وپیشرفت آن رشته ورزشی است!

امیدواریم سیاسیون وغیر ورزشی ها ، ورزش را به دست ورزشی ها سپرده و از ورود مستقیم یا غیر مستقیم در آن برای کسب آرای مردم ومخاطب مداری بپرهیزند ،همانگونه که ورزشی ها هم در حوزه تخصصی سایر فعالیت های اجتماعی  ورود نمی کنند .

 

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil