سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حمیدرضا حکمت، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان افزود: این خانوارها در 26 روستا در بخش های خمام و کوچصفهان شهرستان رشت ساکن هستند.

وی این خانوارهای بدون برق را ساکن در 9 روستا در کوچصفهان و 17 روستا در خمام عنوان و اظهار کرد: یک هزار و 150 تیر برق بتنی نیز در بخش های خمام و کوچصفهان شکسته که با وجود تلاش بی وقفه اکیپ های اجرایی، این امر روند برق رسانی به شهروندان این روستاها را قدری طولانی کرده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ادامه داد: در حال حاضر بیش از 170 اکیپ اجرایی با تمامی امکانات و تجهیزات در حال فعالیت هستند تا هر چه سریعتر برق مردم این مناطق وصل شود.

گفتنی است، حدود یک میلیون 350 هزار مشترک برق در گیلان وجود دارد. شهرستان رشت با شش بخش، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60 درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.

بر اساس سرشماری سال 1390 ، بخش خمام 53 هزار و 600 نفر جمعیت دارد و بخش کوچصفهان نیز با سه دهستان کنار سر، بلسبنه و لولمان دارای 44 هزار و 691 نفر جمعیت است. به دنبال بارش برف سنگین در استان گیلان که از چهارشنبه شب تا صبح پنجشنبه هفته گذشته بارید، در مناطق جلگه ای افزون بر 75 سانتیمتر و در برخی ارتفاعات بیش از یک متر برف به زمین نشست که مشکلاتی را برای مردم بوجود آورد. ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil