جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان گیلان با گرامیداشتن سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب، اظهار کرد:‌ ضمن تشکر از همه مدیرانی که طی بارش برف اخیر در رفع مشکلات مردم همکاری داشتند اما گلایه شدیدی از برخی دستگاه‌های اجرایی دارم که هفته‌ آینده به همراه همکارانم در مجلس وزرای کشور، نیرو، راه و شهرسازی را زیرسوال خواهیم برد. شدیدا این موضوع را با این مدیریت ضعیف استانی که اصلا نمی‌توانیم «مدیریت بحران» نامگذاری کنیم، پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به نظرم در استان بحران مدیریت داریم، افزود: مدیران چگونه نتوانستند یک برف کوچک را که از یک هفته قبل هم پیش‌بینی شده بود مدیریت و کنترل کنند، چرا با گذشت چهار روز هنوز تعدادی از مشترکین برق ندارند و یا برخی تلفن‌هایشان همچنان قطع است؟! چه کسی باید پیگیر مشکلات زیرساختی‌ آنان باشد؟! ما نمایندگان مردم هستیم و وظیفه داریم مشکلات‌شان را انعکاس دهیم.

معاون عمرانی استاندار استعفا دهد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: نباید زیرساخت‌های برق در استان گیلان بقدری ضعیف باشد که با یک وزش باد یا بارش برف چندسانتی، برق مشترکین ساعت‌ها و حتی چند شبانه روز قطع باشد و وضعیت بحرانی برای مردم ایجاد شود که این امر نشان از عدم آمادگی مدیران و حتی ناکارآمدی برخی از مدیران دارد؛ باید مشخص شود چگونه مدیران ما تاکنون به زیرساخت‌های برق اشراف نداشتند که پیش بینی چنین روزی را نکرده بودند؟!

عباسی ادامه داد:با توجه به اینکه از یک هفته قبل طبق نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی بارش سنگین برف را داشتیم، مدیران ما نمی‌‌توانستند سطح جاده‌ها را نمک یا شن پاشی کنند تا مردم و مسافران در بین راه نمانند! این خساراتی که مردم دیدند را چه کسی پاسخگوست؟! بنظر من در استان ما مدیریت درستی صورت نگرفت و در همین راستا معاون عمرانی استاندار باید به دلیل ناکارآمدی استعفا دهد و عزل شود.

با شهرداری که نیروهایش را برای کمک و پشتیبانی می‌فرستاده برخورد سیاسی صورت می‌گیرد

نماینده مردم رودسر و املش تصریح کرد: طی بارش برف اخیر مدیریت بحران کجا بوده است، چرا از ظرفیت بخش‌های خصوصی استفاده نشد؟!

وی در پاسخ به اینکه دلیل تعلیق شهردار املش چه بوده است؟! بیان کرد: در چنین شرایط بحرانی که شهرداری‌های رودسر، املش و لنگرود برای کمک به شهرداری لاهیجان و آستانه، نیروها و تجهیزات خود را آماده می‌کنند، برخورد سیاسی با آنها صورت می‌گیرد و پیرو آن شهردار املش را تعلیق می‌کنند؛ با شهرداری که آماده باش بوده و نیروهایش را برای کمک و پشتیبانی شهرداری‌های آستانه و لاهیجان می‌فرستاده برخورد سیاسی صورت می‌گیرد، ما اکنون مشکل سیاسی داریم یا مشکل عمرانی و زیرساختی؟!

با کت و شلوار اتو کشیده و کفش واکس زده نمی‌توان برف را مدیریت کرد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان افزود: کمترین انتظار این است که مدیران ما برنامه‌ریزی و آمادگی کامل برای برخورد با شرایط بحرانی را داشته باشند، با کت و شلوار اتو کشیده و کفش واکس زده و پشت اتاق‌های بسته و در تهران بودن نمی‌توان برف را مدیریت کرد.

رسانه‌ها به واقع مشکلات و دغدغه‌های مردم را انعکاس دهند

وی اضافه کرد: مسئولین استانی چند بار در بین مردم لاهیجان و آستانه حضور یافتند و از نزدیک پیگیر دغدغه‌های آنان بودند؟ معاون وزیر و وزیر نیرو در شرایط بحرانی کجا بودند و از قبل اطلاع نداشتند که این زیرساخت‌های فرسوده باید تغییر کنند؟!

عباسی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها طبق رسالت خود شفاف سازی کنند، بیان کرد: از رسانه‌ها انتظار دارم محافظه کاری را کنار بگذارند و به واقع مشکلات و دغدغه‌های مردم را انعکاس دهند. ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil