سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : فاطمه رفعیی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان امروز(10بهمن ) در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ایام الله دهه فجر که در اتاق کارش برگزار شد اظهار کرد: از خود گذشتگی های شهدا و جانبازان بود که اکنون با اقتدار 38 امین بهار انقلاب را جشن خواهیم گرفت.

 

وی با بیان اینکه بانوان در دوران شکل گیری انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نقش ارزنده ای داشته اند گفت: بانوان هم پای مردان در آن دوران و اکنون در راستای توسعه کشور تلاش و کوشش می کنند.

 

رفیعی اذعان کرد: نزدیک به 4 دهه از شکل گیری انقلاب اسلامی می گذرد، دهه نخست عرصه تلاش شکل گیری انقلاب بود، دهه دوم عرصه توسعه بوده، دهه سوم  انجام فعالیت ها و آموزش ها و دهه چهارم که عرصه  تلاش اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است، در این راستا بانوان در این چهار دهه فعالیت های پررنگی داشته اند.

 

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان افزود: بیش از 60 درصد قبولی مراکز علمی و دانشگاه ها را در کشور بانوان تشکیل داده اند.

 

وی با تاکید بر اینکه بانوان نقش پویایی در جامعه دارند خاطرنشان کرد: هم زمان با فرا رسیدن 38 امین بهار انقلاب 18 هزار و 949 برنامه بنا بر گزارش های دریافتی از فرمانداری ها و بخشداری ها و ادارات در بخش بانوان در استان اجرایی خواهد شد.

 

رفیعی به ریز برنامه های دهه فجر اشاره و تصریح کرد: بالغ بر 200 کارگاه آموزشی، 34فعالیت علمی، 248 جشن، 6 جشنواره، 48 همایش،  2 هزار و 761مراسم تقدیر و تجلیل، 2 هزار و 335 نشست، 628 نمایشگاه، 535مسابقه و...  از جمله  فعالیت های کمیته بانوان در ایام الله دهه فجر است.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری گیلان اظهار کرد:  در همایش بانوان استانی از طاهره دباغ، فعال انقلابی و محافظ  معمارکبیر انقلاب و همچنین دکتر زهرا مصطفوی، دختر امام (رحمة الله علیه ) دعوت شده است.

 

 رفعیی اذعان کرد: افتتاح روستای گردشگری حلیمه جان در رودبار که با تلاش کوشش بانوان آن روستا نمونه شناخته شده است از دیگر برنامه های ویژه امور بانوان در ایام دهه فجر است.

 

 مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تصریح کرد:  38 طرح خود کفایی و اشتغال  و بر پایی آموزشگاه ارتقاء استحکام بنیان خانواده و ... از دیگر برنامه های 38 امین بهار انقلاب  امور بانوان در گیلان است.شبستان

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil