چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :  سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی شهروند گیلانی مبنی بر اینکه گوشی هوشمند او که چند وقت پیش مفقود شده بود، در تلگرام فعال شده، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا عاملان سوء استفاده از گوشی مفقودی شهروند گیلانی در تلگرام را که دو مرد 21 و 49 ساله اهل و ساکن رشت بودند ، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر کردند.
سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده از متهم، او به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف کرد که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.
وی با بیان اینکه گوشی های تلفن همراه در سال های گذشته از یک گوشی صرف، به رایانه ای با امکانات فراوان ارتباطی در اندازه کوچک تبدیل شده، افزود: همین ویژگی های ممتاز و جالب توجه تلفن های همراه، آن را به هدفی تازه برای مجرمان و تبهکاران تبدیل کرده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شهروندان خواست ضمن توجه به نکات امنیتی در مورد گوشی های تلفن هوشمند، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به آدرس Gfata@police.ir گزارش کنند.

 

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil