جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری پیش از ظهر امروز در نشست خبری  مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و امروز نهال انقلاب اسلامی به درختی تنومند تبدیل شده که دوستان و حتی دشمنان نظام نیز به آن اذعان داشته و در برابر عظمت آن سر تعظیم فرود آورده‌اند.

وی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اقتدار و پیشرفت روزافزون نظام جمهوری اسلامی موجب غرور ملت ایران و ناامیدی بدخواهان نظام شده است، افزود: دهه مبارک فجر عید پیروزی حق بر باطل بوده و به فرموده مقام معظم رهبری در حکم اعیاد مذهبی و ملی همچون عید فطر، عید قربان، عید غدیر و عید نوروز است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان رهبری حضرت امام(ره) در دوران پیروزی انقلاب اسلامی را یک فرصت تاریخی دانست تا ملت ایران از حصار استبدادِ یک رژیم وابسته، فاسد، ضد اسلامی و ضد مردمی خارج شود و با تشکیل حکومت اسلامی به شان و منزلت واقعی خود برسد.

وی گفت: دشمنان نظام در تلاش هستند تا مردم را از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی جدا کنند و استیلای گذشته خود بر ملت آزاده ایران را برگردانند اما بزرگداشت دهه فجر و یادآوری آرمان‌های حضرت امام(ره) و شهدای انقلاب اسلامی یکی از بزرگ‌ترین موانع این هدف شوم دشمن است.

اشجری دهه مبارک فجر برای ملت انقلابی ایران را یادآور روزهای به یاد ماندنی و پرحماسه دوران پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد که با شکست طاغوت زمان، دوران طلایی جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شد. باید این خاطرات به نسل جدید منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه شاکله انقلاب اسلامی ایران را مردم تشکیل می‌دهند و همانگونه که در پیروزی آن نقش اصلی را ایفا کرده‌اند، در تداوم آن نیز نقش‌آفرینی می‌کنند، افزود: باید زمینه‌های مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و حضور مردم در برگزاری جشن انقلاب فراهم شود.

به گفته رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، سی‌و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با شعار «گفتمان انقلاب اسلامی زمینه‌ساز امنیت پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی» نامگذاری شده است.

راهپیمایی 22 بهمن در 58 نقطه گیلان برگزار می‌شود

وی با تشریح برنامه‌های 21 کمیته‌ها ستاد دهه فجر استان در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از برپایی  راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در 58 نقطه گیلان خبر داد و گفت: در شهر رشت از چهار مسیر به سوی میدان مصلی با شکوه ویژه‌ای انجام خواهد شد.

اشجری جابه‌جایی محل برگزاری مراسم روز 22 بهمن شهر رشت را از میدان شهدای ذهاب به میدان مصلا به استناد نامه معاون سیاسی‌امنیتی استاندار دانست و اضافه کرد: در این نامه ادعا شده تأکید نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان و مجموع اعضای شورای تأمین بر برگزاری مراسم 22 بهمن در میدان مصلا است.

وی افزود: با توجه به مسؤولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت راهبردی و مدیریت برگزاری مراسم ملی، عمومی و رسمی کشور، تعیین مکان برگزاری مراسم 22 بهمن بدون داشتن دلیل امنیتی در جلسه شورای تأمین استان محل تأمل است.

این مسؤول ادامه داد: نظر کارشناسی اعضای شرکت‌کننده در جلسات ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان به دلیل ویژگی‌های پیاده راه فرهنگی و ساختمان شهرداری رشت و مرکزیت شهر به برگزاری مراسم در میدان شهدای ذهاب بود.

وی با اشاره به اینکه طبق کارشناسی‌های به عمل آمده، بازدیدهای میدانی و تجربیات سال‌های گذشته به ویژه سال 89 که برگزاری جشن یوم‌الله 22 بهمن متقارن با روز جمعه بود، حاکی از مناسب‌بودن میدان شهدای ذهاب برای برگزاری جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی است.

اشجری خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم در میدان مصلای رشت به واسطه ایجاد دکور، جلوه‌آرایی، نصب سیستم صوتی و فضاسازی میدانی، موجب ترافیک و مسدود شدن خیابان در روزهای منتهی به 22 بهمن بوده که پیشاپیش از مردم بزرگوار شهر رشت به ویژه رانندگان محترم پوزش می‌طلبیم. فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil