سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مهندس مقدم، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس گیلان در مراسم کلنگ‌زنی سالن ورزشی شهدای اوشیان بخش چابکسر رودسر ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه فجر، اظهار کرد : 29 پروژه آموزشی و عمرانی طی دهه مبارک فجر در سطح استان گیلان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این تعداد پروژه با اعتبار 130 میلیارد ریال در 16 شهرستان استان افتتاح می‌شود که شامل 8 فضای آموزشی، آسفالت مدارس و استاندارد سازی سیستم‌گرمایشی 150 مدرسه می‌باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان گفت: طی 10 ماهه نخست امسال 11 پروژه آموزشی در قالب 44 کلاس درس، یک سالن ورزشی و یک سالن چند منظوره با اعتبار 85 میلیارد ریال به بهره ‌برداری رسید که 50 میلیارد ریال از سوی خیرین هزینه شده است.

مهندس مقدم گفت: هم‌اکنون بالغ بر 23 پروژه آموزشی با مشارکت خیرین در حال ساخت می‌باشد و تلاش می‌کنیم این فضاهای‌آموزشی به سرعت ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با اشاره به اینکه متوسط سرانه فضای‌ آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح‌ کشور 5.2 مترمربع به‌ ازای هر دانش‌آموز است، تصریح کرد: این رقم در استان ‌گیلان برای هر دانش‌آموز 4.43 مترمربع می‌باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil