سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : جواد انوری افزایش درآمدهای مالیاتی، کاهش هزینه های وصول مالیات، افزایش رضایتمندی مودیان و اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی در سراسر استان را جزو اولویت های اداره کل امور مالیاتی گیلان دانست و اظهار کرد: طرح جامع مالياتی يکی از پروژه های ملی سازمان امور مالياتی می باشد و با جديت برای اتمام اين پروژه تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه سلامت اداری یکی از برنامه های اساسی سازمان است،افزود:اداره کل امور مالیاتی استان همگام با سیاست های کلان سازمان امور مالیاتی با تمام توان و در تمام زمینه ها با علل و عوامل بروز فساد مبارزه جدی و مستمری دارد.

وی فرار مالیاتی را به عنوان بخش قابل ملاحظه ای از اقتصاد زیرزمینی دانست و تصریح کرد:فرار مالیاتی در همه کشورهای جهان حتی توسعه یافته رخ می دهد و لذا ارتباط نزدیکی بین فرار مالیاتی و درجه توسعه یافتگی و شفافیت اقتصادی وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 31 تیرماه 94،عنوان کرد:در این قانون آثار و پیامدهای مثبت مستقیم و غیر مستقیم بر اقتصاد کشور دیده شده است و بیش از هر چیز تمرکز آن بر افزایش تعداد مودیان، گسترش چتر مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی گذاشته شده لذا برای دست یافتن به این هدف از ایجاد پایگاه اطلاعاتی مشمول اطلاعات بانکی مودیان گرفته تا تعیین مجازات حبس برای متخلفان در قانون آمده است.

انوری متذکر شد:دایره شمول و مصادیق جرائم مالیاتی در قانون جدید مالیات‌های مستقیم از گستره بی‌سابقه‌ای برخوردار و مجازات درجه 6 برای ارتکاب به مواردی از جرائم مالیاتی به آن اضافه شده است. در واقع با اجرایی شدن قانون مالیات های مستقیم نظام مالیاتی کشور از ظرفیت قانونی بالایی به‌ منظور جلوگیری از فرار مالیاتی برخوردار خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان کاهش تکیه به درآمدهای نفتی و تاکید دولت بر تامین درآمدها از طریق مالیات را در تشدید و کاهش تورم موثر دانست و گفت: نقش ماليات در حمايت از توليدات داخلی بسيار چشمگير است،زیرا اولا با افزايش ماليات بر کالاهای وارداتی می توان به رونق هر چه بيشتر توليدات داخلی مبادرت کرد و ثانيا با حمايت از توليدات داخلی و افزايش آن، منابع درآمدی قابل توجهی از محل ماليات عايد دولت خواهد شد.

وی نقش ابزاری ماليات در توسعه و پيشرفت اقتصاد کشور را بسيار حائز اهميت دانست و خاطرنشان کرد:ماليات يکی از مهمترين و کارآمدترين ابزارهایی است که باعث توسعه و رشد اقتصادی در جامعه می شود.

انوری با بیان اینکه براساس بند «ل» ماده 139 قانون مالیات ‌های مستقیم فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شوند، از پرداخت مالیات معاف است،متذکر شد: خوشبختانه مردم فهیم و شریف ما با مشارکت عمومی در پرداخت مالیات به این باور رسیده اند که برای توسعه اقتصادی و اجتماعی بایستی در این امر مهم سهیم باشند.

وی با اشاره به آغاز روند اجرایی طرح جامع مالیاتی از بهمن امسال، اضافه کرد:اميدوارم با اجرای طرح جامع مالياتی، اصلاح قانون ماليات های مستقيم و ارتقای فرهنگ مالياتی در ميان آحاد جامعه، شاهد تحول بزرگی در فرآيند وصول ماليات، تحقق عدالت مالياتی و اقتصادی بدون اتکا به درآمدهای نفتی باشیم. ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil