سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سیروس شفقی، فرماندار شهرستان رشت در شورای اداری این شهرستان که با حضور نماینده مردم رشت در مجلس و مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد، اظهار کرد:نقشه راه رشت به عنوان مرکز استان تاثیر بسیاری در ارتقای شاخص ها دارد و توسعه زیرساختی فقط به یک نهاد و چند دستگاه ارتباط نداره بلکه همه باید خود را دخیل بدانیم.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی بعنوان یکی از ضروریات مطرح هستند،افزود:محور خمام به خشکبیجار که سالیان سال محور پرتردد و خطرآفرینی محسوب می شود به عنوان یکی از مهم ترین پروژه ها مطرح است که در راستای تعریض محور مذکور و ایجاد موانع ایمنی 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به وضعیت آبرسانی نواحی 8 و 9  شهرستان،گفت:حدود 150کیلومتر در 12 روستا از ناحیه هشت بخش مرکزی و خمام لوله گذاری انجام گرفته است، همچنین بیش از 10 روستا در ناحیه 9 داریم که لوله گذاری آن در حال انجام است و طبق گزارشات اعلام شده تا پایان خرداد ماه سال آتی به اتمام خواهد رسید.

شفقی با بیان اینکه جهت آب شرب بهداشتی بخش سنگر هم تمهیدات لازم اندیشیده شده و در هفته دولت سال آتی به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: 750 میلیون تومان اعتبار در خصوص تامین آب شرب بهداشتی سراوان در نظر گرفته شده است که 250 میلیون تومان امسال محقق می شود و 500 میلیون تومان هم سال آینده برای برخورداری مردم منطقه سراوان از آب شرب بهداشتی اختصاص می یابد.

وی با تاکید بر اینکه رشت الگوی استان است، ادامه داد:مدیران امروز باید با خلاقیت از کوچکترین فرصت ها بهره مند شوند و با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود، برنامه ریزی لازم را انجام دهند. مدیران ما در حوزه های کاری خود برنامه های قابل اندازه گیری داشته باشند و اطلاعات کاملی از پروژه های در دست اقدام داشته باشند.

شهرستان رشت تصریح کرد:آب کشاورزی از اولویت هاست که باید مدیریت جهادکشاورزی شهرستان توقیم زراعی شهرستان را ارائه و اجرایی نماید.

شفقی تاکید کرد:هر کاری در دستگاه اجرایی مستلزم داشتن برنامه ست لذا مدیران ما تا پایان سالجاری برنامه سال 96 حوزه خود را ارائه نمایند. فرمانداری یقینا در راستای وظایف قانونی عملکرد دستگاه های اجرایی را مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین مرخصی و ماموریت مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان با هماهنگی فرمانداری باشد، حضور در نماز جمعه، تکریم ارباب رجوع، تعامل مناسب با اصحاب رسانه از دیگر عوامل ضروری است که مدیران ما باید مدنظر قرار دهند.

در ادامه جبار کوچکی نژاد،نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:مصوبات اعلام شده بیشتر در حوزه روستایی بود، ما در حوزه 5 شهر رشت هم پیگیری هایی داشتیم که باید بتوانیم به همراه شوراها مصوبات خوبی هم در حوزه شهری داشته باشیم.

وی ضمن تبریک به مناسبت در پیش بودن 38مین سالگرد پیروزی انقلاب، افزود:این پیروزی در سال 57 شکل گرفت که حفظ و نگهداری آن،علی رغم موانعی که ایجاد شد، ناشی از تلاش مسئولان مظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

کوچکی نژاد در ادامه بر تقویت ادارات شهرستان رشت که در مرکز استان قرار دارند و گاها قابل مقایسه با ادارات شهرستانی نیستند، تاکید کرد. ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil