سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : علی منتظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: این استان در حوزه فعالیت و دستاوردهای کارگروه رفع موانع تولید از استان های پیشرو در کشور است.

منتظری بیان کرد: ایده اولیه شکل گیری این کارگروه از گیلان بوده و در همین راستا در سال ۹۳ با دستور استاندار گیلان کارگروهی با عضویت مدیران تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با مسایل تولید کنندگان تشکیل و با مراجعه به شهرستان های استان، بررسی مشکلات حوزه صنعت و معدن و اتخاذ تصمیمات و مصوبات لازم پرداخت.

وی افزود: با توجه به نتایج و دستاوردهای به نسبت مطلوب کارگروه یاد شده، پس از انعکاس موضوع به وزارت صنعت، معدن و تجارت و هیأت دولت، این موضوع به عنوان قانون رفع موانع تولید برای اجرا در تمامی استان ها ابلاغ شد.

وی همچنین گفت: پس از تشکیل این کارگروه سراسری که با پیشنهاد و اجرای موفق در استان به صورت ملی اجرایی شد، گیلان از استان های پیشرو در برگزاری جلسات و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی است.

منتظری ادامه داد: به نحوی که تاکنون بیش از ۷۰ نشست اصلی کارگروه در استان برگزار و براساس مصوبات اتخاذ شده در آنها بیش از ۴۱ درصد مشکلات مطروحه در کارگروه یاد شده، رفع و مابقی موارد نیز در دست بررسی و پیگیری می باشد.

وی با بیان بررسی مشکلات بخش صنعت و معدن در این کارگروه تصریح کرد: هم اکنون در حال پیگیری امکان طرح مسائل و مشکلات واحدهای صنفی و تجاری در کارگروه مذکور هستیم و امیدواریم با توسعه فعالیت این کارگروه مسایل مرتبط با حوزه های صنفی را نیز در آن مطرح و رفع کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به لزوم ساماندهی وضعیت پروانه های کسب واحدهای صنفی استان گفت: اقدامات لازم در زمینه شناسنامه دار شدن تمامی واحدهای صنفی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب با جدیت در حال انجام می باشد.

وی افزود: استقرار برخی واحدهای صنفی واجد شرایط در شهرک های صنفی و تجمیع برخی صنوف در این مناطق از برنامه های مهم در دست اقدام است که با همکاری نهادهای ذیربط به ویژه اتاق های اصناف استان در حال پیگیری می باشد.

منتظری در ادامه با اشاره به نقش آموزش در حوزه تجارت اضافه کرد: می بایستی آموزش های مربوطه به ارتقاء مهارت ها و دانش و فعالان حوزه تجارت و واحدهای صنفی با کمک مراکز آموزشی به ویژه مؤسسه های مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت به صورت جدی تر پیگیری شود و در این زمینه نیازسنجی و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil