سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مهران یزدانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در تشریح عملکرد 9ماهه اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با بیان اینکه تا کنون بیش از80درصد برنامه های پیش بینی شده سالجاری محقق شده است از برگزاری 20جلسه انجمن با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان رشت در 9ماهه سال95 و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی در قالب مصوبات این جلسات خبرداد.

یزدانی در ادامه از رشد 2برابری اعضای کتابخانه های عمومی در این مدت بعنوان یکی از مهمترین دستاوردهای کتابخانه های عمومی رشت در سال جاری خبرداد و گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سال جاری 14805 نفر به عضویت کتابخانه های عمومی شهرستان رشت درآمدند.

وی همچنین اضافه کرد: در این مدت 80نشست کتاب خوان از مجموع99 نشست پیش بینی شده تا پایان سال جاری در کتابخانه های عمومی سراسر شهرستان رشت برگزار و بیش از480عنوان کتاب توسط کتاب خوانان به اشتراک گذاشته شده است.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت برگزاری برنامه های جنبی در کتابخانه های عمومی نظیر برگزاری نشست های کتاب خوان، رونمایی از آثار نویسندگان بومی، کانون های ادبی و حضور چهره های مطرح در این محیط فرهنگی را موجب جلب نظر علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و حضور ایشان در کتابخانه ها عنوان کرد.

مهران یزدانی به استقبال گسترده کودکان از بخشهای ویژه کودک در کتابخانه های عمومی شهرستان رشت نیز اشاره کرد و افزود: در این میان بیشترین استقبال والدین و کودکان از کتابخانه عمومی مستقل کودکان باران شهر رشت بعنوان بزرگترین کتابخانه ویژه کودک در شمال کشور بوده است که این موضوع نشان دهنده توجه والدین به نقش کتاب در زندگی کودکان است.

اهدای بیش از 3 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 3 هزار جلد کتاب توسط شهروندان به کتابخانه های عمومی شهرستان رشت اهدا شده است خاطرنشان کرد: حمایت از کتابخانه های عمومی توسط خیرین در قالب اهدای کتاب، تعمیر و تجهیز کتابخانه ها در سال جاری رشد چشمگیری نسبت به سال های گذشته داشته است.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستا رشت ن در پایان با قدردانی از توجه و استقبال خیرین از ورود به عرصه حمایت از کتابخانه های عمومی اذعان داشت: امروز کمبود سرانه فضای مطالعه در شهر رشت نسبت به دیگر نقاط استان بسیار محسوس است و برای رفع این مشکل عمده نیازمند حضور خیرین در حوزه ساخت و توسعه کتابخانه های عمومی هستیم.

گفتنی است، شهرستان رشت در مجموع دارای 21باب کتابخانه عمومی شامل11باب کتابخانه عمومی نهادی، 9باب کتابخانه عمومی مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است که با بهره برداری از کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی در منطقه سلیماندارب رشت در دهه مبارک فجر تعداد کتابخانه های این شهرستان به عدد22 خواهد رسید.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil