سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : محمد احمدی در نشست بررسی نیازهای ارتباطی شهرستان لاهیجان که با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی باید به دنبال کوتاه کردن فرآیندهای اداری با استفاده از فناوری اطلاعات باشیم و انجام فرآیندهای اداری را سرعت ببخشیم، اظهار کرد: استفاده از فناوری و سیستم‌های اتوماسیون و ارائه خدمات بر بستر فناوری موجب پاسخگویی بهتر به مردم و صرفه‌جویی در وقت و منابع می‌گردد.

فرماندار لاهیجان با اشاره به برخی از مزایای راه اندازی اتوماسیون اداری در ادارات و دستگاه ها، افزود: بسیاری از امور اداری در این اتوماسیون تعبیه شده است. در واقع راه اندازی اتوماسیون اداری از طرفی باعث صرفه جویی در هزینه های چاپ و جلوگیری از هدر رفت کاغذ شده و از طرف دیگر در ارتباطات و انجام امور سرعت می بخشد.

وی با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی های به روز از سیاست های دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: دولت یازدهم مصمم به تحول نظام اداری و استفاده از تکنولوژی و فناوری اطلاعات در سیستم اداری است تا با این تحول مبتنی بر سیاست های 26گانه ابلاغی رهبر معظم انقلاب، موانع توسعه را برطرف نماید.

این مقام مسئول در رابطه با مشکل پوشش شبکه، آنتن دهی و اینترنت در برخی از روستا های لاهیجان، عنوان کرد: متاسفانه در برخی از روستاها به خصوص روستاهای کوهپایه ای شبکه و آنتن دهی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و لذا این موضوع پیگیری های اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان را می طلبد.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات سال آینده، گفت: در انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی حدود 16 درصد از شعب اخذ رای لاهیجان به دلیل عدم برقراری شبکه اینترنت و گاها پایین بودن سرعت دیتا به صورت آفلاین انجام شده است و این 16 درصد با توجه به شرایط منطقه ای شهرستان نسبتا زیاد می باشد لذا باید در انتخابات آینده به کمترین درصد ممکن برسد.

احمدی از اتصال 12 اداره دولتی شهرستان لاهیجان به شبکه دولت الکترونیک خبر داد و افزود: تا پایان سال نیز این تعداد به بالغ ‌بر 20 اداره خواهد رسید.

وی با  بیان اینکه فناوری اطلاعات در کوچکترین مسائل زندگی ما نقش مهمی ایفا می کند، متذکر شد: از جمله مزایای استفاده از شبکه دولت، می توان به شفاف سازی و نظارت خودکار، تسهیل اطلاع رسانی و پاسخ گویی در سطح دولت، تسریع و تسهیل روال های اداری، یکپارچگی سیستم های اداری و بهبود جریان آمار و اطلاعات دولت اشاره کرد که ما در شهرستان در تلاش برای رسیدن به این اهداف هستیم.

فرماندار لاهیجان با تاکید بر اینکه راه‌اندازی و اتصال شبکه دولت الکترونیک در ادارات و سازمان ها، مکاتبات فیزیکی دستگاه‌های دولتی را حذف‌ خواهد کرد، یادآور شد: این مهم در راستای تحقق سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف انجام‌ شده است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil