سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : رضا اسلامی، فرماندار سیاهکل در نشست هم اندیشی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بانوان شاغل شهرستان سیاهکل که در سالن شهید آوینی فرمانداری سیاهکل بزرگزار شد، با اشاره به حادثه تأسف بار آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران، شهادت آتش نشانان غیورمرد ایران را تسلیت گفت.

وی افزود: کشور ما با توجه به اقلیم و قومیت های مختلف، به برکت وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی به درستی مدیریت می شود و هیچ گونه مشکلی نداریم و همه از رخداد چنین حادثه ای غمگین شدند و نگاه دلسوزانه دارند.

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه یک چهارم مردم شهرستان سیاهکل تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، اظهار داشت: این کار خوبی نیست که در بحث اشتغال و مشکلات فقط به جیب دولت نگاه کنیم. برخی از کارها را می بایست نمایندگان مجلس پیگیری کنند. باید با حداقل ها شروع کرد. کسی که با حداقل ها شروع کند و افق دور هدفش باشد حتما موفق خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه شهرک صنعتی سیاهکل ۲۳ سال قدمت دارد، گفت: شهرک صنعتی سیاهکل مشکلات شهرک های صنعتی سایر نقاط استان را دارد و اگر لاهیجان نیز دارای شرکت هایی از جمله نوشین، نادی و نادری نبود، شهرک صنعتی آن نیز دچار مشکلات زیادی می شد.

وی با بیان اینکه درد دل زیاد است، تصریح کرد: ما هر کاری را نباید به دولت وصل کنیم. خیلی از مشکلات هست که می بایست دولتهای قبلی انجام می دادند و ندادند. بپذیریم که ما وارث چیزهای ناهنجاریم ما بودجه داریم که عددش مشخص است و سهم هر دستگاه مشخص شده است.

نماینده عالی دولت درسیاهکل افزود: به عنوان مثل در بحث چایکاران دولت محترم ۵.۶۲ درصد سهم خود را به چایکاران پرداخت می کند و ۵.۳۷ درصد هم سهم کارخانه ها بایستی پرداخت کنند که سهل انگاری می کنند. دولت در اینجا مقصر نیست، کاستی هایی وجود دارد. دولت سهم خود را به چایکاران پرداخت کرده است و بنده پیگیر هستم.

اسلامی بیان کرد: هفت کارخانه چای درسیاهکل وجود دارد که به آنها هشدارهای لازم را داده ام و اگر بار دیگر بخواهند به تعهدات خودشان عمل نکنند با آنها برخورد می کنم.

وی ابراز کرد: کشورهای بزرگ نمی خواهند دولت مستقل باشد. می خواهند کشور را به چشم رعیت ببینند. اینها سابقه قدمت کشور جمهوری اسلامی ایران را نمی توانند به این راحتی بپذیرند. به لطف خداوند در برجام در میز مذاکرات توانستیم غنی سازی اورانیوم را به کرسی بنشانیم. آنها می خواهند کشور ایران برای حداقل نیاز ها دستانش را به سوی آنان دراز کند و مانند کشور عراق در زمان حکومت صدام نفت را در برابر غذا به ما بدهد.

فرماندار سیاهکل با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: برخی از افراد آمدند که بر سر کشور بلا آوردند و برخی نیز خدمات بزرگی به کشور کردند. توصیه می کنم بانوان افکار سیاسی، اجتماعی خود را بالا ببرند و پس از مشخص شدن نتایج آرا دچار افسوس نشوند. کسانی رای بیاورند و بعدا چهارسال درمسند باشند و همواره آرزو کنیم که هر چه سریعتر دوره آنها تمام شود تا مردم روی آرامش را ببینند.

اسلامی با اشاره به وجود معتادین در خانواده های با درآمد پایین، تصریح کرد: باید به دولت کمک کنیم و و معتادین را با کمک خیرین درمان کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان سیاهکل آماده پذیرای سرمایه دار است و از آنها پشتیبانی می کند اما با افراد سرمایه بر کاری ندارد.

نماینده عالی دولت درسیاهکل با بیان اینکه افتخار دولت این است که از وجود بانوان استفاده می نماید، گفت: خانم شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و خانم الهام امین‌زاده دستیار رئیس‌جمهور در امورحقوق شهروندی از جمله بانوان موفق هستند و هم اکنون شاهد هستیم که بانوان پست های مدیریتی را تصاحب کرده اند و این بیانگر آن است که رئیس جمهور به وعده‌های انتخاباتی خود درباره حضور زنان و ارتقای آنها در پست‌های بالای دولت عمل کرده است.

اسلامی با بیان اینکه سپردن مسئولیت‌های اجرایی به زنان را می‌توان نشانه اعتماد بالاترین مقام اجرایی کشور به زنان دانست، ابراز کرد: دولت یازدهم این فرصت و امکان را برای مشارکت بیشتر بانوان در تصمیم گیری‌ها فراهم کرده است و این را باید به فال نیک گرفت.

وی با بیان اینکه من به عنوان فرماندار شهرستان این قول را می دهم که از وجود بانوان در پست های مدیریتی استفاده نمایم، تصریح کرد: توجه دولت به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بانوان این نوید را می‌دهد که آنها می‌توانند پله‌های ترقی را سریعتر از گذشته طی کنند. باید بانوان ما برای به‌ دست آوردن‌ جایگاه و پست مدیریتی تمام تلاش خود را انجام دهند تا با استفاده از تجربیات خود ثابت کنند که می‌توانند همپای مردها در عرصه‌های مختلف فعالیت کنند.

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه امنیت در جمهوری اسلامی بسیار خوب است، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس کشور در تجاوز نیروهای بعثی بود اما هم اکنون با تلاش شبانه روزی و فداکارانه نیروهای ارتش، سپاه، بسیج و امنیتی آرامش در جامعه وجود دارد که باید قدر آن را دانست.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: سیاهکل دارای ظرفیت خوبی در بین بانوان و مسئولین شهرستانی است و باید از این ظرفیت استفاده کنند و بانوانی که دارای تخصص هستند در شورهای شهر و روستا شرکت کنند.

فاطمه رفیعی شیرایه تصریح کرد: در هشت استان در بین بانوان نظرسنجی انجام شد و در آن معلوم شد که مشکلات اجتماعی و عرفی موجب عدم حضور بانوان در فعالیت های بیرون از خانه شده است و آنها اعلام کردند که ضعفی از این بابت ندارند.

وی گفت: در شهرستان سیاهکل ظرفیت خوب کشاورزی وجود دارد و بانوان می توانند با دانش خودشان در این عرصه ورود کنند. در عرصه های مدیریتی و سایسی نیز بانوان سیاهکلی می توانند ورود مؤثری داشته باشند.

راه اندازی طرح هایی مخصوص بانوان، استفاده از نیروهای نابغه در جای خود، وجود مشکل اشتغال درسیاهکل، بالا بودن سود تسهیلات برای مشاغل خانگی، ادامه دار بودن جلسات با حضور بانوان، تعدیل برخی از بانوان شاغل در ادارات دولتی پس از ۱۰ یا ۱۵ سال سابقه کار، پایین بودن حقوق در شهرک صنعتی، بهتر شدن شرایط مرخصی برای بانوان دارای فرزند زیر شش سال، کمک کردن دولت به خانواده هایی که فرزندان معتاد در حال ترک کردن دارند، نگرفتن حق عائله مندی بانوان همانند مردان، از جمله مواردی بود که بانوان حاضر در این جلسه آنها را بیان کردند و خواستار پیگیری و رفع آنها شدند. «در سیاهکل»

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil