شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : قربانعلی محمدپور پیش از ظهر امروز در حاشیه عیادت کارشناسان اداره حیات‌وحش حفاظت محیط زیست استان از مرد آسیب‌دیده ناشی از حمله پلنگ در روستای چسلی این شهرستان اظهار کرد: این فرد مشغول چوپانی بود که به دلیل عدم آگاهی وارد قلمرو پلنگ شد و مورد حمله این حیوان قرار گرفت و آثار درگیری او با پلنگ روی دست‌ها و بدنش مشهود بود.

وی با بیان اینکه پرونده چوپان ماسالی برای رسیدگی بیشتر و تکمیل مستندات و جبران خسارات وارده از محل بیمه این گربه‌سان باشکوه و در خطر انقراض به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می‌شود، گفت: رفتار مسوولانه آقای نجفی «چوپان آسیب‌دیده» در اطلاع‌رسانی به‌موقع به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال و عدم اقدام خودسرانه و تلافی‌جویانه نسبت به پلنگ، جای قدردانی دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه دامداران و جنگل‌نشینان از هرگونه ایجاد تداخل زیستی با گونه‌های وحشی مانند پلنگ و خرس جداً خودداری کنند، یادآور شد: از تمام دامداران و جنگل‌نشینان می‌خواهیم با توجه به اینکه زیستگاه این حیوانات اغلب مناطق جنگلی و کوهستانی است، به قلمرو زندگی آنها تجاوز نکنند.

وی  پلنگ ایرانی را به دلیل اهمیت اکولوژیکی بالای آن و قرار گرفتن در لیست قرمز کنوانسیون جهانی حفاظت از حیات وحش، زیر پوشش بیمه دانست و متذکر شد: اگر افرادی مورد صدمه این حیوان قرار گیرند خسارت آنها توسط بیمه جبران می‌شود. فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil