سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : محمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت در مراسم افتتاح و بهره برداری از 4 پروژه آبهای سطحی ، با قدردانی از صبوری مردم در طول زمان اجرای این پروژه اظهار کرد: منطقه پاره بیجار نسبت به سه منطقه دیگر این پروژه در بهره مندی از خدمات شهری کم برخوردارتر بوده است.

وی با تاکید بر عقلانیت حاکم و رعایت عدالت اجتماعی در زمینه برخورداری متوازن از خدمات در مناطق مختلف شهری تصریح کرد: اگر مجموعه مدیریت شهری در ارائه خدمات فقط به فکر مناطق مرفه جامعه باشند، علاوه بر عدم رعایت عدالت اجتماعی در افزایش فقر جامعه نقش خواهند داشت.

شهردار رشت با تاکید بر نگاه عدالت محور مجموعه مدیریت شهری اضافه کرد: کسانی که مدعی فقر زدایی هستند نباید شعارگونه عمل کنند بلکه باید در سال اقتصاد و عمل و با تاسی از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عامل به حرفها و سخنان خود باشند.

اتصال خیابان پاره بیجار به جاده جیرده

مظفر نیکومنش، نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت تقسیم عادلانه امکانات شهری گفت:انتظار ما این است که امکانات شهری در همه مناطق شهر و حاشیه شهر به صورت مساوی تقسیم شود.

وی توجه به محلات و مناطق حاشیه شهر در کلانشهر رشت را ضروری دانست و خاطرنشان کرد:مردم این مناطق نیز همانند سایر همشهریان در شهر،بایستی از امکانات لازم برخوردار باشند.

نیکومنش با تاکید بر ضرورت توجه به آسفالت کوچه و خیابان ها در حاشیه شهر توسط مدیریت شهری،به اهالی پاره بیجار (حمیدیان)قول داد که آسفالت خیابان و کوچه ها این منطقه از سوی شهرداری رشت انجام گیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی رشت خاطر نشان کرد:اتصال خیابان پاره بیجار به جاده جیرده را نیز در دستور کار قرار می دهیم تا ترافیک بلوار شهید افتخاری، کاهش یابد و دسترسی مردم این منطقه به شهر بیشتر شود.

وی اجرای پروژه های جمع آوری آب های سطحی را از کاری های خوب مجموعه شهرداری دانست و یادآور شد:اجرای این پروژه ها در حاشیه شهرها بایستی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

افتتاح هشت پروژه در هشت نقطه دیگر شهر رشت

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت در افتتاح پروژه های جمع آوری آب های سطحی محله پاره بیجار،شهرک حمیدیان بلوار شهید موسی پور، مسیر زرجوب - شریعتی به مطهری و گلزاران بلوار شهید قلی پور اظهار کرد:طول این پروژه ها شش کیلومتر است که برای اجرای آن ها در مجموع ۱۰ میلیارد تومان هزینه شد.

مهندس جمشید پور با اشاره به اجرای پروژه های هدایت آب های سطحی در کلانشهر رشت از سال ۸۶ افزود:از ۸۶ تا سال ۹۳ ، اجرای این پروژه ها به طول ۵ / ۳۱ کیلومتر انجام گرفته است.

وی افزود:سال ۹۴ نیز قرار بر این بود که ۱۱ پروژه مربوط به جمع آوری آب های سطحی اجرا شود اما به دلیل نداشتن مجوز اجرا نشد.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت تصریح کرد:با دریافت مجوز از پلیس راهور استان گیلان،در سال جاری علاوه بر پروژه سال گذشته، ۲۴ پروژه جمع آوری آب های سطحی را در دستور کار قرار گرفت.

مهندس جمشدپور یادآور شد: از مجموع ۳۴ پروژه ، تاکنون ۱۰ پروژه جمع آوری آب های سطحی افتتاح شد،هشت پروژه در هشت نقطه دیگر شهر رشت نیز تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

بحث آب گرفتگی آب های سطحی زاییده ما انسانهاست

شهردار منطقه چهار رشت نیز گفت:اجرای پروژه های جمع آوری آب های سطحی در کلانشهر رشت کار بزرگی است.

علی مقصودی در این مراسم با گرامیداشت جانفشانی های آتش نشان حادثه مجتمع پلاسکو افزود: پروژه های آب های سطحی با تلاش مدیریت شهری و با سیاست گذاران در شورای اسلامی کلانشهر رشت اجرا و قدم های خوبی در این رابطه برداشته شده است.

وی ضمن قدردانی از همکاری مردم در راستای اجرای پروژه های هدایت آب های سطحی یادآور شد:ب حث آب گرفتگی آب های سطحی زاییده ما انسانهاست، مشکلی که برای آبهای سطحی است زمین هایی است که ما مسیر آب های جاری را در آن مسدود می کنیم.

شهردار منطقه چهار رشت با بیان این که شبکه هدایت آب های سطحی ، جمع آوری فاضلاب نیست، بیان کرد: متاسفانه بنا بر گزارش های رسیده ساکنین برخی کوچه ها،شبانه فاضلاب را به جمع آوری آب های سطحی وصل کرده اند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil