سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سید محمد احمدی، فرماندار لاهیجان در جلسه هم اندیشی و رفع موانع سرمایه گذاری در شهرستان لاهیجان اظهار داشت: اگر بخواهیم شغلی ایجاد و جلوی بیکاری گرفته شود و کسب و کار درجامعه رونق گیرد، باید طوری تدبیر و برنامه ریزی کنیم که بخش خصوصی فعال مورد حمایت باشد و به طرح های قابل اعتماد و مورد تائید آنها بهاء داده شود و همه ادارات و نهادها بدون فوت وقت با آنها همکاری کنند.

احمدی تاکید کرد: کشورهایی که صنعت آنها پایدار و رونق دارد، به این دلیل است که به سرمایه گذار و بخش خصوصی اهمیت داده شده است تا کشور برای پیشبرد اهداف خود از سرمایه آنها حداکثر بهره مندی را داشته باشند.

فرماندار لاهیجان با اشاره به اینکه کشورهایی نظیر ژاپن پیشرفت های خود را مدیون بخش خصوصی هستند، یاد آورشد: فعال کردن بخش خصوصی و اصل 44 قانون اساسی در تمام برنامه های قبلی توسعه پنج ساله آمده بود و دولت های قبلی نیز تلاش هایی در اجرایی کردن آن داشتند ولی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این تفکر و حرکت شتاب بیشتری گرفت تا جایی که هم اکنون شاهد جنب و جوش خوبی در سطح شهرستان لاهیجان در این زمینه هستیم.

وی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری را واگذاری امور به مردم دانست و افزود: بخشی از این مذاکرات به توافق و برخی به تنظیم پیش نویس منتج شده است.

فرماندار لاهیجان در خاتمه از نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ، اعضای شورای شهر و شهردار در جهت اهتمام به رونق سرمایه گذاری و جذب بخش خصوصی قدردانی کرد.

باید از ظرفیت های شهرستان لاهیجان در بخش سرمایه گذاری بیشترین بهره گرفته شود

ذبیح نیکفر نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه قرار است سه میلیارد دلار سرمایه گذاری بخش خارجی جذب شود تا کسب و کار از رکود خارج شده و رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های شهرستان لاهیجان در بخش سرمایه گذاری بیشترین بهره گرفته شود، افزود : یک گروه سرمایه گذاری از کشور چین اخیرا از لاهیجان بازدید و قابلیت های این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند و قرار است در صورت توافق نهایی، سرمایه گذاری خوبی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری احداث چهار بانده کردن محور بازکیاگوراب به سیاهکل و سیاهکل به سراوان در مرحله نهایی است و پروژه منطقه ساحلی لاهیجان نیز دارای مشکلات اداری بود که پیگیری لازم برای اجرایی شدن در دست اقدام است.

نیکفر یادآور شد: با سرمایه گذاران ارمنستان نیز مذاکراتی انجام شده و آنها آماده همکاری ویژه در پروژه های شهرداری هستند که باید فرماندار ، شهردار و شورای شهر در جهت رفع موانع و مشکل سرمایه گذاری پیگیری های لازم را داشته باشند.

در پایان این جلسه نیز شهردار و شماری از اعضای شورای شهر ، در مورد پروژه های عمرانی شهر لاهیجان گزارشی ارائه داده و همچنین نظرات خود را پیرامون اهمیت سرمایه گذاری مطرح کردند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil