چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که در سالن غدیر استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت آمار و اطلاعات در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی جامعه اظهار داشت : برای ساختن فردای بهتر ، ایران آباد و گیلان برتر نیازمند آمار و داده‌های به روز هستیم.

وی با قدردانی از تلاش‌های ارزنده تمامی دست اندرکاران برگزاری سرشماری افزود : از تمامی دست اندرکاران برگزاری این سرشماری که صادقانه وارد عرصه شده و علاوه بر تکلیف مدیریتی و کارهای روزمره در جهت تحقق این مهم تلاش کردند قدردانی می‌کنم.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از کسب مقام دومی گیلان در اجرای سرشماری نفوس و مسکن در سطح کشور افزود : با تمام توان در جهت توسعه و پیشرفت استان تلاش می کنیم.

استاندار گیلان وجود همدلی، همکاری و همیاری در استان را زبانزد کشور دانست و افزود : بار دیگر این همدلی و همکاری در اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن به منصه ظهور گذاشته و خود را نشان داد.

استاندار گیلان همچنین با قدردانی از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی به جهت فراهم کردن  فضای آرام در استان افزود : نقش مثبت رسانه و مطبوعات، جراید و سایتها  در اجرای موفق این سرشماری قابل انکار نیست و این عزیزان همدل و همراه در جهت تحقق هر چه بهتر این مهم تلاش کردند.

وی افزود : باید از این همدلی و همراهی خوب استان در جهت تصمیم‌گیری وانجام کارهای بزرگ بهره گیریم.

دکتر محمدعلی نجفی جمعیت گیلان را تنها 2 میلیون و پانصد هزار نفر نداست و افزود : جمعیت گیلان با وجود میهمانان و گردشگران آن جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر است.

وی خواستار لحاظ شدن سهم گردشگرپذیری  گیلان در اعتبارات و اختصاص امکانات  شد و افزود : هزینه های استان در بخش های مختلف راه جاده‌ای، ریلی و گردشگری، ساماندهی پسماند و جمع‌آوری زباله، زیباسازی شهرها متعلق به تمام کسانی است که وارد گیلان می‌شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات راه آهن وآزادراه  نباید به عنوان بودجه استان گیلان لحاظ شود افزود : با اجرای راه آهن رشت- آستارا که به دنبال آن هستیم به میزان 2 هزار و 200 کیلومتر از مسیر شمال و جنوب و مدت 26 روز از زمان حمل و نقل بار را از این مسیر جهانی کاهش می‌دهد.

وی در ادامه مزیت‌ها این خط ریلی را متعلق به تمام کشورهایی که از این مسیر بهره می‌گیرند دانست و افزود : نباید این خط ریلی تنها سهم گیلان تلقی شود.

استاندار گیلان افزود : از رسانه ها و نمایندگان محترم مجلس میخواهیم به استانداری گیلان، سازمان برنامه بودجه و همه کسانی که در اندیشه این بحث هستند کمک کنند  تا فضا و امکانات مناسب را برای گردشگرانی که وارد استان می‌شوند مهیا کنیم.

وی گفت :خوشبختانه این اندیشه به تدریج در کشور در حال شکل گیری است که در اختصاص امکانات و بودجه فقط به جمعیت 2میلیون و 500 هزارنفری توجه نکنند اما باید تقویت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اختصاص امکانات 2 میلیون و پانصد هزار نفری به پلیس گیلان اظهار داشت : این در صورتی است که عزیزان ما در بخش پلیس می‌بایست حافظ 5 میلیون نفر در طول سال باشند.

وی افزود : اگر چه حضور میهمانان در گیلان را ارمغان دانسته و استقبال می‌کنیم اما خواستار در نظر گرفته شدن سهم واقعی گیلان در بودجه هستیم.

استاندار گیلان  همچنین بر ضرورت توسعه و تقویت بخش گردشگری در استان تأکید کرد و افزود : باید بخشی از اشتغال استان را در حوزه گردشگری دنبال کنیم.

دکتر نجفی با بیان اینکه هر زمان که خواستیم، توانستیم با عزم، تلاش، جدیت و جسارت به موفقیت دست یابیم افزود : دستاوردهای خوب استان در بحث اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید نشان دهنده آن است که هر زمان جدیت، اراده قوی، پشتکار داشته باشیم به موفقیت دست خواهیم یافت.

دکتر نجفی افزود : باید عزم جدی برای رفع مشکلات گیلانیان در تمامی بخش ها وجود داشته باشد.

در پایان این مراسم استاندار گیلان با اهداء لوح از رده‌های مختلف برگزار کننده سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 قدردانی کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil