سه شنبه 25 تیر 1398

گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : محمد حسن پور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت امروز(28 دی) در نشست خبری نمایش« آرش» در مجتمع خاتم الانبیاء(صلی الله علیه و آله) این شهر گفت: باید در قالب نمایش اسطوره های کشورمان را به جوانان معرفی کنیم.

 

وی با بیان اینکه آرش های بسیاری باعث پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شدند افزود: جامعه امروز نیازمند آرش هایی است که جامعه را از سقوط نجات داده و به تعالی برساند.

 

حسن پور ادامه داد: باید انسان هایی به مانند آرش تربیت کرده تا با انگیزه و اراده راسخ در برابر کژی ها قدعلم کرده و از کشور خود دفاع کنند.

 

وی در ادامه به زیرساخت های هنری رشت اشاره و بیان کرد: شهر رشت نیازمند توسعه زیرساخت های هنری است و برای مدیریت فرهنگی شهر باید همه دستگاه های فرهنگی استان وارد عرصه شوند.

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت اظهار کرد: توسعه زیرساخت ها، احداث فرهنگسراها، قرائت خانه، نگارخانه، کتابخانه، گالری های حرفه ایی و سالن های نمایش اولویت دستگاه های فرهنگی استان باشد.

 

وی با اشاره به کمبود سالن های نمایشی در رشت افزود: کمبود سالن های نمایشی در شهر موجب محدودیت هایی برای گروه های تئاتر شده و آثار فاخری چون آرش که ماه ها برای اجرای آن تمرین شده مجبور به اجرای یک هفته ایی هستند.

 

وی با بیان اینکه هنرمندان این شهر بدون منت در حال انجام فعالیت های فرهنگی و هنری هستند ابراز امیدواری کرد با راه اندازی تالار مرکزی رشت بخشی از نیازهای هنری شهر رفع شود.

 

شبستان

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil