سه شنبه 1 مرداد 1398

گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : هومن میرمعنوی، کارگردان تئاتر امروز(28 دی) در نشست خبری نمایش«آرش» با بیان اینکه این نمایش از نمایش های اسطوره ایی کشور است گفت: این نمایش یکی از نوشته های بی بدیل استاد بهرام بیضایی است که در رشت به روی صحنه می رود.

 

وی ادامه داد: «آرش» کاری از گروه تئاتر مارلیک است که از 2 تا 6 بهمن ساعت 18 در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت اجرا می شود.

 

میرمعنوی با اشاره به کاهش نمایش های مذهبی و اسطوره ای در سطح کشور تصریح کرد: فقدان متون این حوزه در ادبیات نمایشی کشور یکی از مهمترین دلایل است.

 

وی با بیان اینکه بیشتر متون نمایشی کشور در زمینه مسائل اجتماعی است اذعان کرد: بیشتر متون مذهبی و اسطوره ای قدیمی بوده و باید نویسندگان معاصر به نگارش این نوع متن هدایت شوند.

 

میر معنوی تصریح کرد: باید جامعه هنری در زمینه معرفی اسطوره‌ های کشور و شخصیت های ملی و مذهبی کشور بیشتر تلاش کند.

 

این کارگردان تئاتر در ادامه به نمایش « آرش » اشاره و اظهار کرد: این نمایش به شکل برخوانی اجرا می شود. برخوانی یک نوع روایت به معنای بلند خواندن و از حفظ خواندن می باشد که با نقالی و پرده خوانی متفاوت است.

 

وی با انتقاد از اجرای یک هفته ایی این نمایش تصریح کرد: این نمایش به دلیل فقدان زیرساختی و رزرو بودن سالن نمایشی مجتمع خاتم الانبیاء(ص) تنها یک هفته اجرای می شود در حالیکه چینین نمایشی در تهران حداقل یک ماه اجرا خواهد داشت.

 

وی با اینکه سپیده تولمی تهیه کنندگی این نمایش را عهده دار است افزود: هومن میرمعنوی، مسعود قسمتی، بهنام گلرنگ، سارا وحدی، فاطمه رحمانی، افشین سپاسگزار، مسعود سوارکار، محمد زکی پور و سهیل معاف از بازیگران این نمایش هستند.

 

گفتنی است، علاقمندان می توانند جهت تهیه بلیط نمایش«آرش » به سایت اینترنتی www.haftsaz.com مراجعه کنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil