سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل:نمایشگاه «بهجت فقیهان» در کنار اختتامیه نمایشگاه آثار 40 کاریکاتوریست برجسته کشور که برگزیده جشنواره ملی پاتوق دانشجویی «طنز صابر» بودند امروز، 19 مرداد در خانه فرهنگ و هنر رشت برگزار شد.

در این نمایشگاه که به همت جهاددانشگاهی گیلان برگزار شد، از کاریکاتوریست‌های گیلانی برگزیده در جشنواره ملی «صابر» تقدیر به عمل آمدند.

معصومه نیک‌کار، سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد گیلان، برگزاری سه همایش ملی در سال 94 را افتخار مجموعه همکاران جهاددانشگاهی در استان دانست و اظهار کرد: طرح‌ها و برنامه‌های بسیار خوبی زیرنظر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در سال جاری ارائه شده که برای قشر هنرمندان و دانشگاهیان تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی «پاتوق دانشجویی کاریکاتور صابر» به همت مجموعه همکاران در جهاددانشگاهی گیلان و با حضور بیش از 40 کاریکاتوریست برتر کشور در سال جاری برگزار  شد، گفت: ما در این جشنواره به دنبال بهانه‌ای برای یادآوری از چهره‌های نامی گیلان همچون کیومرث صابری فومنی که شهره جهانی یافتند بودیم و اینکه بیان توانمندی‌های این شخصیت‌ها می‌تواند برای نسل جوان خصوصا دانشجویان علاقمند جذابیت‌های فراوانی داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به افتتاح نمایشگاه «بهجت فقیهان»، بیان کرد: همایش ملی تجلیل از برگزیدگان آثار علمی و عرفانی آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی(ره) برای اولین‌بار در سال گذشته برگزار شد، امیدواریم خروجی همایش ملی «بهجت فقیهان» در همایش یکصدمین سال حیات طیبه آیت‌الله بهجت در سال 95 در استان گیلان تجلی پیدا کند.

نیک‌کار از مشارکت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در برگزاری طرح‌های ملی محیط زیستی و جامعه‌شناسی خبر داد.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «بهجت فقیهان» با حضور مهندس جمشید رسایی، رئیس جهاددانشگاهی واحد گیلان، جمشید مرادی، معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، مدیر گالری خانه فرهنگ و هنر رشت، دکتر موسی‌پور، معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان و برخی مدیران فرهنگی و مجموعه همکاران جهاددانشگاهی گیلان برگزار شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil