سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مهندس ناصر آل محمدی در نشست مشترک مسئولان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه با معاون دادگستری گیلان،اظهار کرد:دست اندرکاران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان بر این باورند که شکل گیری شعبه تخصصی قضایی بررسی امور راهداری و حمل و نقل موجب تسریع در روند پیگیری امور صیانت از حریم راه ها و رسیدگی به پرونده ها می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان افزود:بزرگترین چالش حوزه راهداری در استان روند افزایش تلفات جاده‌ای است.

وی ضمن تاکید بر ناکافی بودن اعتبارات جهت حفظ و نگهداری راه های استان،گفت:نصب تابلوها و خطکشی از ابتدایی ترین وظایف حوزه راهداری بوده که بودجه تخصیصی به حوزه راهداری در این راستا پاسخگوی این نیاز نیست.

این مقام مسئول در ادامه به معضل نصب بی رویه تابلوهای غیر مجاز در استان اشاره و تصریح کرد:مخدوش نمودن تابلوهای راهنمایی و رانندگی،بروز اختلال در تردد ایمن و بروز سوانح رانندگی از معضلات نصب تابلوهای غیر مجاز در استان است لذا جهت ریشه کن نمودن این معضل در استان که چهره نازیبایی را برای حاشیه جاده های برونشهری استان ایجاد کرده از دستگاه قضایی استان و سایر دستگاه های مرتبط درخواست کمک و همیاری می نماییم.

آل محمدی همچنین خواستار صدور دستور قضایی لازم برای حفظ حریم راه ها،همکاری و هماهنگی لازم با روسا و ماموران حریم راه ها در مراجعه به مراجع قضایی، ایجاد شعبه تخصصی برای بررسی امور راهداری، جلوگیری از فعالیت خودروهای پلاک شخصی و کنترل بارهای بدون بارنامه توسط پلیس راه شد.

​عضویت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در شورای حفظ حقوق بیت المال

جان احمد آقایی،معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری گیلان نیز در این نشست،عنوان کرد: با توجه به انتقال وظایف حوزه راهداری به بخش حمل و نقل استان از این پس اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز به عضویت شورای حفظ حقوق بیت المال در می آید.

وی جهت همکاری متقابل با حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای ارتقای ایمنی در جاده ها و حفظ و حراست از حریم راه های استان اعلام آمادگی کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil