یکشنبه 26 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل  محمد پشنگ از ورزشکاران خوشنام بوکس استان گیلان که بیش از 35 سال کارماساژ درمانی را انجام می دهد ، به ضرورت نگاه  مثبت جامعه پزشکی بر (طب پشنگ) که برگرفته از تجربیات درمانی های ورزشی می باشد، تاکید کرد و گفت:این نوع درمان که برای اولین باردر ایران بصورت ابتکاری به آن دست یافته ام ، محصول تجربه شخصی و بهره گیری ازعلوم آکادمیک فرزندم می باشد .
وی که در سال 1358 قهرمان بوکس کشور شده است ،با اشاره به اینکه همواره درصد عدم موفقیت در نزد پزشکانی که برترین امکانات روزآمد تکنولوژیک را در اختیار دارند امری طبیعی خواهد بود ،بر طب ماساژ درمانی که عدم موفقیت درآن وجود ندارد ،اصرار ورزید و یاد آورشد:در سال های گذشته بیش از 2 هزار مورد ماساژدرمانی در ایران وخارج از کشوررا بدون حتی یک مورد شکایت با موفقیت انجام داده ام .
پشنگ با بیان اینکه بسیاری از آسیب های ورزشی حتی نیاز به رادیولوژی ندارند ،از درمان سرطان ،آرتروز ،دیسک کمر و میگرن و دردهای ضایع نخاعی خبر داد و تصریح کرد :بواقع بسیاری از بیماری ها به روحیه نامساعد وضعف در اعتماد به نفس مربوط است.
این مربی بوکس افزایش استقامت بدنی و انجام ورزش های مختلف با اصول علمی ونیزمثبت اندیشی و روحیه شاد را از نکات بارز یک زندگی سالم ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت :تقریبا 70 درصد از افرادی که دچار مشکلی در اندام های خود هستند درمان کرده و بیماران خاصی راکه نیاز به جراحی داشته باشند به مراکز معتبر معرفی می کنیم .
پشنگ بیماری سرطان را ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن ارزیابی کرد و گفت :با درمان ابداعی خودم بواقع به ارتقای توانایی جسمی و روانی فرد کمک کرده و در این روش با 15 الی 60 جلسه ضمن فعال کرن گلبول های قرمز بدن و ارتقای سیستم دفاعی ،درمان کامل خواهم کرد .
وی که خواستار حمایت از دانش تجربی خود توسط وزارت ورزش و جوانان می باشد ،بر این نکته اساسی تصریح کرد که برای درمان ورزشکاران آسیب دیده آماده هر گونه تست و آزمونی با حضور دانش آموختگان رشته های مختلف پزشکی هستم .
پشنگ به ایرادات جامعه پزشکی ازدرمان بیماران با تجربه چند ده ساله خوداشاره کرد و گفت :باید شرایطی آماده شود تا هزینه ها و تبعات یک بیماری در جامعه با روش های مختلف به حداقل رسیده وحاصل آن نیزامنیت روانی مردم و سرعت بخشیدن به بهبود بیماران باشد .
وی با اصرار براین موضوع که مدت زمان درمان اغلب آسیب های ورزشی را با ماساژ به حداقل خواهد رساند ،ازبهره مندی روش هایی خبر داد که توانایی درمان بیماران نخاعی وآسیب های شدید وارده به مهره های کمربدون جراحی سخن گفت و افزود:باید در وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی همگرایی ای ایجاد شود تا برخی درمان های سنتی که قابلیت کاهش دوره درمان و سرعت در بهبود بیماری را دارند به جامعه معرفی شود .
وی یاد آورشد : این بدترین شکل برخورد باعلمی است که می تواندهمچون طب سوزنی و گیاه درمانی جایگزینی مناسب برای استفاده نابجا از داروهای شیمیایی باشد .
پشنگ اظهار امیدواری کرد که هر ایده پردازی بتواند درمحیطی امن دانش خود را به سهولت درجامعه ارایه دهد.
این پیشکسوت ورزش کشورهم اکنون در شهرستان رشت کار ماساژورزشی را با نگاه به درمان برخی آسیب های ورزشی به شکلی اصولی دنبال می کند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil